Jump to content

Volanta 200 Mm


UVeul
 Share

Postare recomandată

ieri am numarat dintii la volantul de 200 mm pentru a cumpara electromotor .

curiozitatea m-a impins sa numar si dintii la unul de 180 mm .

FIX acelasi numar de dinti : 130

le-am suprapus si au acelasi diametru , aceeasi grosime , doar ca dantura volantei de 200 mm e mai ingusta desi nu are nimic pentru ca diametrul de fund al danturii e mai mare decat diametrul exterior al volantei .

practic cele doua volante sunt identice mai putin aspectul asta .

cu toate ca sunt identice si la dantura si la diametrul mediu al danturii , electromotorul se blocheaza cand dau cheie...

poate sa-mi explice cineva de ce ? ca io nu inteleg ... ar trebui sa mearga la fel de bine ...

ai mercic !!!

Mike?!?!?!?!?

Modificat de ultimul venit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

diametrul de fund al danturii e mai mare decat diametrul exterior al volantei .

adica????

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai se blocheaza si ramine asa? Sau revine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mai revine . ramane bendixul infipt pe coroana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca imi dai ragaz in w/e sa ma uit pe unul din dvd-urile Bug Me Video, cred ca iti pot raspunde - deocamdata banuiesc ca e vorba de o diferenta la coroana bendixului, stiu ca si silviustan a avut problema sa isi gaseasca un starter compatibil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

asta m-am gandit si eu la inceput dar dupa ce am suprapus cele doua volante si am vazut ca sunt identice... pas , diametru exterior , diametru interior... etc ...

este timp ...

ideea e ca daca fortez placa de presiune cu catei scapa ... patineaza ambreiajul... si nu vreau sa ma gandesc cum o fi pe serpentine asa ... :)

ragazul e pana aproape de data intalnirii de la bran sa am si eu timp sa dau jos motorul si sa-l pun la loc ... ;)

Modificat de ultimul venit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!