Jump to content

Ajutor!numai Am Frane!


time
 Share

Postare recomandată

La ce te referi cand spui ca nu mai functioneaza ESP-ul? Da-ne niste detalii ca sa te putem ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • time

    59

  • I_am_Stealth

    17

  • Muffi

    15

  • marius_n69

    12

Top Posters In This Topic

Posted Images

La ce te referi cand spui ca nu mai functioneaza ESP-ul? Da-ne niste detalii ca sa te putem ajuta.

Adica daca demarez puternic sau trec prin apa cu viteza ( situatii in care inainte clipea ESP-ul ) acum nu se mai intimpla nimic .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie nimeni sa-mi spuna ce problema am ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stie nimeni sa-mi spuna ce problema am ?

Azi a clipit ESP-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca tu confunzi asr cu esp. esp lucreaza cu asr (controlul tractiunii), iar tu cand pleci tare de pe loc (mai ales cand este ud) clipeste asr (de fapt). cand o roata pierde aderenta cealalta compenseaza. esp nu intra decat in curbe (supravirare/subvirare), sau pe gheata cand tragi de volan brusc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca tu confunzi asr cu esp. esp lucreaza cu asr (controlul tractiunii), iar tu cand pleci tare de pe loc (mai ales cand este ud) clipeste asr (de fapt). cand o roata pierde aderenta cealalta compenseaza. esp nu intra decat in curbe (supravirare/subvirare), sau pe gheata cand tragi de volan brusc.

Da este corecta observatia ta ( stiu ca ESP-ul include ASR-ul) care este responsabil de corectarea tractiunii .

In legatura cu franele poti sa-mi dai vreo sugestie ?

Nu mai am frana de urgenta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Tot legat de frane, de fapt despre lichidul de frana: la masina mea imi scade lichidul de frana(nu am placutele uzate sunt la jumatate si nu am nici un fel de scurgere de lichid sub masina, roti) cam la jumatate desi ultima data am completat acuma 3 luni(si atunci era tot spre jumate)iar cei de la service mi-au spus ca este normal sa scada lichidul(mai ales daca folositi masina mai mult in oras?!) .Intrebarea ar fi: unde dispare lichidul de frana(il am in masina de 2 ani). :icon_thumright: Franele sunt ok si pedala este la fel(adica tot OK).

Modificat de RCS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este normai sa scada nivelul de ulei dar in proportie cu uzura pastilelor de frina de pe toate cele patru roti,daca la tine scade "prea repede",eu cred ca sar putea sa ai o perdere pe la instalatia hidraulica a ambreajului(furtune,pompa,cilindrul care este pe cutia de viteze),bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!