Jump to content

Geam instrumente bord


maistru
 Share

Postare recomandată

Hello!

Aveti idee daca subj se schimba separat fata de restul clusterului instrumentelor de bord sau cu totul?...daca raspunsul este afirmativ, este complicat de schimbat? ..in manualul de reparatii ale sistemului electric nu se specifica nimic despre geam...doar despre clusterul instrumentelor de bord.....

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si unde gasesti doar geamul? e greu de gasit!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...si unde gasesti doar geamul? e greu de gasit!!

..asta era urmatoarea mea intrebare! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Geamul de la IC face corp comun cu restul IC-ului, poate fi desfacut mecanic dar e posibil sa crape. Poti incerca la un atelier de confectionat stopuri auto, cum e cel de langa benzinaria Petrom de la Eminescu. Dar de ce vrei sa il schimbi?

@Garfield: Teoretic la reprezentanta poti gasi orice reper din masina ta ca piesa de schimb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

............de ce vrei sa il schimbi?

am facut prostia sa-l curat cu un sparay pentru bord ...sia cum s-a facut ca naiba ..s-a matuit, patat s.a.m.d. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu cat te ajuta, poate ca solutie de avarie: eu am recuperat un contoar de curent (din cel cu carcasa transparenta) care fusese curatat cu acetona. l-am frecat cu pasta de dinti pusa pe carpita moale pana mi-a cazut mana. rezultatele au fost mult peste asteptari - acolo unde am frecat plasticul arata senzational.

stiu ca exista si solutii specializate pentru lustruit plastice de genul asta, iar cu o pasla mica pusa pe o bormasina poate ca o scoti cumva la lumina.

Modificat de adso
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Garfield: Teoretic la reprezentanta poti gasi orice reper din masina ta ca piesa de schimb.

Teoretic da! insa practic...!! Eu pentru un mecanism mic(o articulatie) trebuia sa cumpar un scaun nou(daca ma luam dupa reprezentanta)!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are sens sa schimbi IC-ul pentru ca e matuit geamul. Exista la Augsburg un polish special pentru plexiglas, incearca cu ala, sau cu polish pentru displayul de telefoane. Sau chiar cu polish normal de caroserie. Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc tuturor pentru solutii! nu stiam ca exista polish pt plexiglas! Cred ca o sa incerc solutia asta si am sa va spun ce a iesit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Xerapol - pasta speciala pentru lustruirea obiectelor din plexiglass si material acrilic

Dintre aplicatiile posibile pentru XERAPOL:

- faruri si stopuri autoturisme

- bordul si interiorul autoturismelor

- motociclete, rulote, barci, ferestrele avioanelor

- cazi de baie din material acrilic

- piese de mobilier din material acrilic.

DISC REPAIR - un CD/DVD refuza sa fie citit si ai date importante?Nu mai e nici o problema acum cu DISC REPAIR!

QUIXX - zgarieturi pe masina Dvs.? Sunt deja uitate cu QUIXX!

DISPLEX- repara orice display de mobil, pda, mp3 player!

Maine iau DISPLEX ptr un display de PDA.Am gasit la anunturi.Sunt curios daca va avea vreun efect.Da un search pe site-urile de licitatii!Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!