Jump to content

Rulota Broscuta ?


Komissar
 Share

Postare recomandată

Am v

post-8329-1179090912_thumb.jpg

Modificat de Komissar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

Eu am avut o surpriza neplacuta cand m-am uitat in talon...

...remorcabila cu dispozitiv de franare -0

...remorcabila fara dispozitiv de franare -0 :)

La voi ce scrie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut o surpriza neplacuta cand m-am uitat in talon...

...remorcabila cu dispozitiv de franare -0

...remorcabila fara dispozitiv de franare -0 :D

La voi ce scrie?

mey Mircica, la mine scrie asa:

Masele (sper ca nu e vorba de molari, premolari) :P

Remorcabila cu disp. de franare 650

Remorcabila fara disp. de franare 400 :P :P

E bine? Nu e bine?

Adica pot sa leg de broasca o remorcutza/rulotzica de 650, respectiv 400 de kg? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mircea_cotiga

La tine se vede bine...la mine se vede rau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sal Komissar--iti fac cadou cu cea mai mare placere aceasta rulota--dar macheta(exact ca in poza)!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)
sal Komissar--iti fac cadou cu cea mai mare placere aceasta rulota--dar macheta(exact ca in poza)!!!

:P O sa-ti dau mesaj. :blink:

Modificat de Komissar
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut o surpriza neplacuta cand m-am uitat in talon...

...remorcabila cu dispozitiv de franare -0

...remorcabila fara dispozitiv de franare -0 :))

La voi ce scrie?

La Trabi scrie 300/400, la Bus nu scrie nimic. Mi se rupe, o sa am cartea tehnica a masinii in care scrie 1000 si basta.

Presupun ca poti sa te duci la RAR sa-ti treaca in carte pe urma schimbi talonul. Bani si alergatura. Ma lipsesc. Poaaate fac asta cand m-oi duce cu MZ-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eugenro2001
deloc dificil cu omologarea ... E suficient sa cumperi cu facturica elementele principale de la un producator care are agrement RAR: osie si protzapul cu agatatoare si eventual disp de franare daca te hotarashti sa faci cu asha ceva ...

www.knott.ro :icon_thumright:

Poate s-a mai schimbat in ultimul timp dar acum 3 ani am intrebat eu la RAR chiar pe cel care se ocupa de rulote/remorci. Daca vrei sa construiesti o rulota/remorca artizanala ai nevoie de un proiect cu test de rezistenta facut de o firma autorizata. Proiectul se refera la toata rulota/remorca, nu doar la osie si dispozitivul de agatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am impresia ca la 1200 pana in 67 cei de la rar au zero la masa remorcabila :D eu am vazut un talon de la una din germany si alea aveau voie sa tracteze :D

Modificat de gabi_efi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mie asta-mi place in tara asta, faci o chestie sa zicem o mica remorca sau rulota. Iti trebuie enspe mii de proiecte si de nebunii banuite sau nebanuite, pai domnilor astia la RAR au scule, standuri etc Pune remorca pe stand vezi daca franeaza in parametrii, vezi daca are elementele de siguranta semnalizare etc pt. un vehicul care circula pe drumurile publice si dai omului omologarea ca nu zboara in cosmos cu ea. Vezi pe la astia prin state tot felul de panarame construite acasa si care merg cu ele pe drumurile publice inmatriculate ........

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nu zic ca nu e fain la ei.. m-as muta in State cativa ani doar sa-mi satisfac placerea de a-mi confectiona diverse kestii de mers pe strada :) Dar hai sa fim seriosi: aia-s indieni frate :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!