Jump to content

Audi 80 din 1980


h-ASU
 Share

Postare recomandată

Mi-am luat un Audi 80 din 1980 :) cu motor de 1272 cm3, carburator simplu. Am fost la verificare si mi-a dereglat carburatorul :-( . Cum pot sa-l reglez ca-mi consuma cam mult(9-10L/100km :shock: ). Ce ulei sa folosesc pentru toate anotimpurile :? ?

Cum se da jos rezervorul ca sa-l curat :) ?

Va multumesc anticipat ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre ulei te rog sa cauti pe forum cu functia "search", s-a mai discutat. Consumul e in oras sau afara?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Baieti va rog daca mai puteti sa ma ajutati cu un manual tehnic de Audi 80 an 1983 motor 1800cm benzina. Imi trebuie pentru un prieten care zicea ca nu a gasit nicaieri. Poate reusiti sa imi dati o solutie. Mersi mult ! Eventual trimiteti-mi un PM cu un link, ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...
Baieti va rog daca mai puteti sa ma ajutati cu un manual tehnic de Audi 80 an 1983 motor 1800cm benzina. Imi trebuie pentru un prieten care zicea ca nu a gasit nicaieri. Poate reusiti sa imi dati o solutie. Mersi mult ! Eventual trimiteti-mi un PM cu un link, ceva.

cam de ce informatzi are nevoie pritenul tau! eu am un audi care corespunde descrieri lui:P am si ceva documentztie! daca pot sa il ajut...... :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Va rog mult daca se poate si are cineva un manual de reparatii pentru audi 80 1.3 44Kw din 1983 ,urmeaza sa desfac motorul pentru a schimba segmentii ,distributia, am mai reparat motoare dar nu de audi si nu stiu forta de strangere a prezoanelor de la chiulasa si multe alte reglaje .Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!