Jump to content

Bucse bara stabilizatoare


Ice_2k
 Share

Postare recomandată

Da, normal ca originale iau, doar ca nu stiam daca se mai gasesc modelul vechi de bucse (plate) si daca ar merge bride plate cu bucse tip nou (cu cocoasa).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. Am schimbat si eu bucsele azi-dimineata in parcare...personal :icon_thumright: (imi place sa lucrez la masina mea).si am ramas surprins de cat de mult s-a modificat mersul masini. inainte pur si simplu zdranganea si scartaia...acum e smekerie. Si le-am cumparat cu 25 lei setu'.Sooper tare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa ne spui si noua cat te-au tinut ! Eu mi-am schimbat bucsele de la bara stabilizatoare si tot la fel ...am simtit ca e o alta masina, aveam volanul teapan, adica nu mai zdranganea la gropi , dar toata ferecirea a durat cam 2-3 saptamani :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pune bucse originale si o sa vezi ca va sta altfel problema! am pus si eu bucse febi au tinut o saptamana!!!! am pus apoi originale si de un an nu s-a mai auzit nimik!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand schimbati bucsele verificati inainte circumferinta barii stabilizatoare cat si a bucselor

ex; la mine bara are 21 mm si bucsele pentru ea sunt de 20mm - le-am pus si e muta

pana acum aveam bucse de 23 mm si dupa 2-3 saptamani troncaneau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari,

Aceiasi problema am avut si eu, troncaneala pe fata in mers pe drum denivelat.

Am optat sa schimb bucsele de la bara stabilizatoare si se pare ca am facut bine.

Idea e ca vroiam sa va zic de un magazin care livreaza la domiciliu si comenzile se fac online, eu am cumparat de la ei tot ce am avut nevoie pana acum.

Ofera si garantie dar logic, trebuie sa montezi piesele la un service autorizat RAR.

Sper sa nu fac o gafa si sa ma trezesc cu un ban sau mai stiu eu ce altceva pe acest site dar consider ca merita, au preturi f bune si multi producatori si daca inregistrezi masina la ei pe site beneficiezi si de o "reducere" de 15%.

www.autokarma.ro

Sper sa fie de ajutor acest lucru.

PS: nu sunt actionar la acest magazin, n`am nici un beneficiu ca l`am postat aici, pur si simplu mi s`a parut util.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piese OEM nu comercializeaza. Cred ca-ti place sa muncesti si sa arunci banii pe bucse febi :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam cat costa bucsele originale si de unde stiu ca sunt originale?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ketex, cel mai simplu - mergi la o reprezentanta VW din zona ta. Daca vei cumpara de la un magazin din oras, pe ambalaj (punga), este o eticheta pe care scrie codul produsului (cel original....ex: 1J0 ... ...) cat si emblemele : VW AUDI SEAT SKODA.

Ex. eticheta :

xp9ftz.jpg

Modificat de didus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Piese OEM nu comercializeaza. Cred ca-ti place sa muncesti si sa arunci banii pe bucse febi :)

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar au si OEM, nu de toate felurile, adevarat.

Pretul bucselor OEM este cam 50ron setul, e scris in mai multe locuri, am si poza la ambalajul original ,cand ajung acasa ti-l postez daca esti curios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar nu sunt curios. Ma refeream la bucse, caci despre ele este vorba. Din partea mea, poti sa cumperi ce vrei, si sa montezi ce vrei si sa muncesti cat vrei, dar tine minte ca zgarcitii nu o duc bine in viata. Stii tu la ce ma refer :)

Si te-as ruga sa incetezi atacurile la persoana mea. Pur si simplu ignora posturile mele. O seara buna !

Modificat de Inginerul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Whatever man, eu nu m-am zgarcit la bucse ,chir urasc piese aftermarket. M-ai inteles!!!!!!???

Daca iara te simti ofensat cu ceva, imi cer scuze, ai scris "piese" nu bucse.

Si da ,intradevar nu imi permit 8 mil pe un parbriz OEM ,nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari,

Aceiasi problema am avut si eu, troncaneala pe fata in mers pe drum denivelat.

Am optat sa schimb bucsele de la bara stabilizatoare si se pare ca am facut bine.

Idea e ca vroiam sa va zic de un magazin care livreaza la domiciliu si comenzile se fac online, eu am cumparat de la ei tot ce am avut nevoie pana acum.

Ofera si garantie dar logic, trebuie sa montezi piesele la un service autorizat RAR.

Sper sa nu fac o gafa si sa ma trezesc cu un ban sau mai stiu eu ce altceva pe acest site dar consider ca merita, au preturi f bune si multi producatori si daca inregistrezi masina la ei pe site beneficiezi si de o "reducere" de 15%.

www.autokarma.ro

Sper sa fie de ajutor acest lucru.

PS: nu sunt actionar la acest magazin, n`am nici un beneficiu ca l`am postat aici, pur si simplu mi s`a parut util.

hai sa-ti spun eu ce nu stii tu despre ei si poate inca multi altii

adevarat ca ai discount de 15%

adevarat ca raspund promt

adevarat ca trimit marfa promt

dar

ex meu; am cerut bucse bascula fata(cele mici) swag si am primit swag

am cerut flanse swag si am primit porolator sau porvo..kkt

am cerut rulmenti flanse swag si am primit Ina

or fi si ce mi-au dat ei bune..dar am platit una si am primit alta - deci mare atentie

parerea mea este ca sunt de kkt autokarma astia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azazell, eu unu am luat de la ei mai multe chestii si tot ce am cerut miau dat ca la carte... iar ce nu aveau si comandam ma informa si imi recomanda alteceva pt ca nu au pe stoc.. deci mi se par ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la fel este si parerea mea despre auto..... ,si eu am luat piese de la ei si chiar au fost ok.Noroc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Subiectul acestui topic - "Bucse bara stabilizatoare".

Nu este un topic de feedback pentru firma respectiva. Va rog sa nu mai postati off topic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ieri le-am scimbat si eu cu unele originale si chiar se simte diferenta in curbe si la delivelari. le-am luat cu 80 lei perechea dar merita toti banii! e alta masina!

Modificat de volnick1986
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poate cineva sa-mi spuna ce bucse trebuie sa cumpar ptr golf 4 hatchback 1.9 sdi 2001.Sunt tot felul de modele,cu guler,fara,ce dimensiuni,care sunt originale care sunt facaturi?Va rog,astept!Bate de te ia groaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La reprezentana, cu guler iti vin ,comanzi dupa talon. sau iei sublerul si masori diametrul barii.

Daca rasfoiai ceva iti dadeai seama ca e inutil postul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azazell te rog sa imi spui si mie de unde faci rost de bucse originale la noi in oras.

Imi este greu sa ma abtin:m-ai lamurit bustean.Te rog frumos sa nu te mai ostenesti altadata,sunt mai multe probleme pe care nu le pot explica.

Azazell te rog sa imi spui si mie de unde faci rost de bucse originale la noi in oras.

Imi este greu sa ma abtin:m-ai lamurit bustean.Te rog frumos sa nu te mai ostenesti altadata,sunt mai multe probleme pe care nu le pot explica.Ptr marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine am observat ca se aude un mic scartait de la roata dreapta fata cand este drumul mai denivelat... Are idee cineva care ar putea fi cauza?

P.S: amortizoarele sunt bune.

Modificat de Bobo1987
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Spunetimi si mie va rog frumos,daca se poate ca bucsele de la bara stabilizatoare sa vina cu tot cu bara la masina din semnatura.Intreb pentru ca am fost sa-mi cumpar bucsele si surpriza,nu se vinde numai cu tot cu bara stabilizatoare si costa 500 de ron,iar busele separat la alte modele de golf 5 ar costa in jur de 100 de ron.

Cred ca daca nu sar putea monta separat ar fi cea mai mare porcarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la CICLOP si la PROMOTOR.pe bune,cand am auzit pretul lor era sa pic jos,cica ca vin vulcanizate direct pe bara stabilizatoare,ca asa vine la modelul meu de masina.

Acuma incerc sa aflu daca au avut dreptate sau nu,sper sa nu :P

Tu ce parere ai,are cum sa fie asa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ETKA zice ca e o singura bucata bara si bucsele, si eu aflu asta in premiera totala :P . Macar nu e 80 de milioane ca la renault pe spate.

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!