Jump to content

cirlig remorca ...


tipatescu
 Share

Postare recomandată

Stie cineva unde s-a dus discutia despre cirligul de remorca ? V-ati mai ocupat de cersetarea subiectului ? Mihaiachi, parca trebuia sa faci niste masuratori ultima data ... :scratch: s-a conceput o schitza ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma mai pasioneaza subiectul, dar cred ca prototipul se va nashte la iarna, la gura sobei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar ai facut masuratorile ? Parca imi amintesc ca trebuia sa te bagi sub una functionala ... sa vezi cum e facuta. M-ar durea sa se piarda ideea ... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea nu se pierde... broasca mea e la fix 20 de pashi de scaunu' pe care stau acuma cu papou', iar ruleta e in sertar..... O sa fac proiectzelu', da' in practica n-am acum timp sa-l pun....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masoara tu :bounce: ca poate pun altii in practica :12:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ah, credeam/intelesesem ca vroiai sa te uiti la un cirlig gata facut. OK. Asteptam cu mult interes iarna :12: si proiectzelu :) :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe la vanzari-cumparari trebuie sa fie topicul ala ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu l-am mai gasit. Cred ca au fost sterse unele chestii. Erau chiar interesante...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Caut, caut .....cine sa-l stearga ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai, scuze, insist ... unde e topicul legat de cirligul de remorca ? ... S-a sters cumva ? O sa-mi fac un back-up la ce s-a discutat pe aici ca sunt lucruri interesante ... chiar daca sunt la vinzari sau in alta parte :) Ma bucur mult ca am gasit forumul ... nu vreau sa se piarda ceva ... (sorry) Sau daca se mai sterg, macar sper ca s-au mai facut niste back-up-uri de catre administratori pe care sa le putem procura si noi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bai, am remarcat si eu ca unele au disparut, nu e vina mea, oricum modelul de carlig e inspirat de pe Hoffmann Speedster iar pentru variatiuni am mai colectat si eu de pe net (www.samba.com) poze cu alte carlige:

in practica sunt doua variante:

- pentru punte spate cu planetare pendulare;

- pentru punte spate cu planetare dublu articulate.

ceea la americani se traduce in modelele pre si post 67, a nu se intelege altceva decat aceasta diferenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai, scuze, insist ... unde e topicul legat de cirligul de remorca ? ... S-a sters cumva ? :salut:

Se pare ca a sters cineva anunturile de la vanzari mai vechi de iulie...Mike nu stie, eu nu, poate Martice ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai daca erau la vanzari, eu le-am sters, gemea rubrica de subiecte moarte, de acum incolo sa le postam si noi pe unde trebuie, la sectiunea corespunzatoare, sa ramana mai mult...adica una e "cumpar carlig" si alta e "cum se fabrica un carlig", nu? :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asa si suna, eu initiasem topicul , exact cu subiectul asta: Cumpar Carlig ... "

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

OK. Cine imi da si mie datele? O sa ma bag sub masina, la pastele cailor (daca nu o fac acum, la iarna sigur nu o fac) ... nu am cric valabil, mi-e ca o sa cada pe mine - dar vreau sa fac un cirlig de remorca. Mai postati ideile si pozele odata. :12:

Din cite stiu, se prindea in 4 sau 6 locuri. Nu mai stiu exact unde - am doar idee vaga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!