Jump to content

Extindere Garantie Skoda Octavia


rvacaru
 Share

Postare recomandată

Salut colegi, va cer un sfat.

Masina mea e din 2007 a iesit din garantie in mai 2009, am mers ieri la Open Service Iasi sa obtin o oferta pentru revizia de 45000km, am primit pretul de 630Ron, ulei si filtre. Si am discutat din intamplare cu directorul servisului si l-am intrebat daca pot sa cumpar o prelungire de garantie. El a zis ca s-ar putea, eu asi fi cobaiul (primul) ar vrea sa incerce experimentul de a acorda garantie la masinile deja iesite din garantie. Pretul ar fi de aproximativ 600euro pentru 2ani. Garantie e acordata doar de acest service nu are nici o legatura cu Porche Romania. Spunea ca inainte de a incheia un contract va trebui facuta o revizie generala, iar la motor si cutie , e mai dificil cu garantia ...

Intrebarea : Voi ce credeti , merita ? Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca garantia iti este acordata numai de acest service, parerea mea e ca nu merita decat in conditia in care te plimbi numai prin jurul Iasului. Daca esti prin Timisoara cand ai o problema? Sau iesit din tara? Te costa mai mult platforma decat reparatia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

Nu cred ca merita.Dai 600 de euro la Open pentru garantia lor?Daca era PoRo sau garantie Skoda, mai intelegeam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru pareri, a fost o idee pe care am propus-o directorului. Ideea era sa am garantie oferita de PoRo sau Skoda exact ca la masinile achizitionate in acest moment unde poti alege inca 2ani de garantie extinsa pe langa cei 2. Am discutat si cu directorul de vanzari, el imi spunea ca aceasta garantie vine ca si un optional exact cum am alege stergator luneta sau geamuri eletrice spate. Deci garantie e doar de servisul din Iasi data :P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am intrebat si eu la PoRo legat de prelungirea garantiei dupa ce autoturismul a fost achizitionat, la telefon raspunsul a fost NU, am inaintat si un mail catre dl Petre Toanchina de la departamentul After Sales PoRo, inca nu am primit un raspuns. Cei de la Avia mi-au spus direct ca la ei nu se poate prelungii.

Modificat de azreil24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!