Jump to content

Probleme Cu Disply-u Din Bord


Mad79
 Share

Postare recomandată

Va salut, am si eu un A6 din 2000 si am probleme cu display-u din bord, nu afiseaza pe toata suprafata, am inteles ca are pixeli morti, unde a-si putea gasi ecran de schimb?

Modificat de Mad79
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un efect tipic modelului asta,remediat dupa 2002 din ce stiu eu.Si la mine am aceeasi problema,in sensul ca are anumite dungi pe el.Nu ai ce sa-i faci,nu gasesti doar ecranul ci tot bordul,la PBN costa in jur de 14 mil.cu piesa la schimb..

Stiu sigur pentru ca am aceeasi problema si m-am interesat.

Luigi Vicol

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este un efect tipic modelului asta,remediat dupa 2002 din ce stiu eu.Si la mine am aceeasi problema,in sensul ca are anumite dungi pe el.Nu ai ce sa-i faci,nu gasesti doar ecranul ci tot bordul,la PBN costa in jur de 14 mil.cu piesa la schimb..

Stiu sigur pentru ca am aceeasi problema si m-am interesat.

Luigi Vicol

Am avut aceiasi problema si am schimbat doar display-ul. Am gasit la dezmembrari niste ceasuri de a6 modelul 97 - 99 cu ceas analogic si am avut noroc ca displayul din mijloc sa functioneze impecabil ( am probat initial ceasurile pe masina mea - s-au potrivit doar doua mufe dar displayul din mijloc s-a aprins si am vazut ca e intreg ).

Am gasit in Iasi un super meserias care m-a ajutat cu schimbarea - e foarte migalos deoarece trebuie dezlipita banda de contacte si ai nevoie de o scula speciala - un letcon cu flux de aer cald- si o mana super.

Dar a iesit ok si sunt foarte bucuros.

Cred ca e acelasi display si la ceasuri de vw si la alte audi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am avut aceiasi problema si am schimbat doar display-ul. Am gasit la dezmembrari niste ceasuri de a6 modelul 97 - 99 cu ceas analogic si am avut noroc ca displayul din mijloc sa functioneze impecabil ( am probat initial ceasurile pe masina mea - s-au potrivit doar doua mufe dar displayul din mijloc s-a aprins si am vazut ca e intreg ).

Am gasit in Iasi un super meserias care m-a ajutat cu schimbarea - e foarte migalos deoarece trebuie dezlipita banda de contacte si ai nevoie de o scula speciala - un letcon cu flux de aer cald- si o mana super.

Dar a iesit ok si sunt foarte bucuros.

Cred ca e acelasi display si la ceasuri de vw si la alte audi.

Mai ai ecranu vechi? poati sa imi zici ce cod e scris pe el,undeva pe spate.

Mersi de raspunsuri,incerc sa caut numia display-ul ca doar cineva trebuie sa le vanda dar am nevoie de codul produsului.

Mai ai ecranu vechi? poati sa imi zici ce cod e scris pe el,undeva pe spate.

Mersi de raspunsuri,incerc sa caut numia display-ul ca doar cineva trebuie sa le vanda dar am nevoie de codul produsului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ai ecranu vechi? poti sa imi zici ce cod e scris pe el,undeva pe spate.

Mersi de raspunsuri,incerc sa caut numai display-ul ca doar cineva trebuie sa le vanda dar am nevoie de codul produsului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
Am avut aceiasi problema si am schimbat doar display-ul. Am gasit la dezmembrari niste ceasuri de a6 modelul 97 - 99 cu ceas analogic si am avut noroc ca displayul din mijloc sa functioneze impecabil ( am probat initial ceasurile pe masina mea - s-au potrivit doar doua mufe dar displayul din mijloc s-a aprins si am vazut ca e intreg ).

Am gasit in Iasi un super meserias care m-a ajutat cu schimbarea - e foarte migalos deoarece trebuie dezlipita banda de contacte si ai nevoie de o scula speciala - un letcon cu flux de aer cald- si o mana super.

Dar a iesit ok si sunt foarte bucuros.

Cred ca e acelasi display si la ceasuri de vw si la alte audi.

Zi-mi si mie te rog unde ai rezolvat in iasi problema cu dispalyul. Lasa-mi un nr de tel al acelui meserias daca poti. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat19tdi

Dupa cum vezi este un post vechi de 3 ani.

Cei ce repara telefoane au statie de lipit ca cea descrisa mai sus,ei te pot rezolva sigur.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!