Jump to content

Ventilatie electrica sub capota fata - luxul broastei...


MikeRG
 Share

Postare recomandată

facui rost zilele trecute de o cutie din aia de ventilatie, de se pune sub capota fata, dar, in plus fata de varianta "manuala", are incorporata o turbina electrica cu doua trepte de viteza :shock:

e de pe un 1302 :)

am desfacut-o ieri si am curatat-o de namol, am inlocuit niste bureti copti, am dat pe ici pe colo cu lipici Moment pe la niste bucse de amortizare a ansambului turbinei si am facut-o la loc. nici nu zici ca are 33 de ani!!! :ok:

am dat jos sistemul original al broastei, cel cu ventilatie "normala" prin grila capotei, am reconditionat "urechile" ce duc aerul la bord (spalat, intins armonicele, burete nou la etansari) si asta-seara incerc sa le "pup" intre ele. :ok:

mai trebuie un buton din ala de dacia cu doua trepte de viteza si...sa speram ca functioneaza... :))

urmatoarea etapa - aer conditionat!!! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate mataluta chederele de la capota, si vei avea aer conditionat FREE !!! :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar iarna, congelator...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu, imi place idea ta. Incape usor. sau trebuie modificat mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chestie nemteasca: a intrat din prima, in locul celei vechi, urmeaza conexiunile electrice si ... gata!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut! Ma intereseaza foarte mult o aeroterma de 1302. Mai ai una in plus sau sti de unde pot achizitiona una? :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gresit! nu este aeroterma ci doar electro ventilator - fataie doar aerul rece care intra prin fantele de pe capota, adica il forteaza in habitaclu; nu, nu am in plus, mai cauta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!