Jump to content

A3 & Golf 4


cristy_snacks
 Share

Postare recomandată

El se referea la intretinerea la dealer. Unii nu concep sa-si intretina masina decat la dealer, iar altii nu concep sa mai calce pe la dealer (eu sunt intre cele doua categorii adica mai calc pe la dealer -cam la 2-3 ani odata).

Intretinerea unui Audi A3 vis-a-vis de un Golf4 (identice ca echipare, motorizare) facuta fiecare la dealerul lui, e mai scumpa decat la VW. Nu ma intreba diferente caci nu le stiu (dar se pot afla). Oricum ele provin (si) din diferente de tarife de manopera si eventualele diferente de normari de service).

Badge-ul nu-l platesti (in plus) doar la achizitie...asta e clar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poi daca iei o masina de ~5 ani te mai duci la reprezentanta pt un schimb de ulei sau de placute? :)

eu imi mentin parerea. Zilele trecute am cautat o curea pt accesorii, si cand le spuneam la vanzatoare "Audi A3" se uitau putin ciudat, nu stiau din care parte sa ma ia. Le ziceai apoi GOLF PATRU! si se luminau la fata. De altfel, am gasit imediat pe stoc cureaua.

Daca vorbim de masini noi, evident ca platesti in continuare brandul de atatea ori de cate ori mergi cu ea la revizii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cristy_snacks

Situatia s-a schimbat un pic si in loc de A3 sau G4 am gasit un A4 combi, deh...asta e. Are urmatoarele dotari si va rog sa-mi spuneti daca face banii :)

Carte de service, 5 trepte, Sistemul automat de climatizare , Balustrad

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam la limita... daca era 130cp, ziceam da cu toata gura. Asa zic doar cu juma' de gura :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!