Jump to content

1.6 I Tremura Volanul La Acceleratie


beetleman
 Share

Postare recomandată

In treapta a 5-a imi tremura volanul in repriza, adica atunci cand vreau sa castig in viteza. Daca o las sa mearga constant nu mai tremura, indiferent de viteza cu care merg (de la 120 pana la 170). Faza este ca se intampla doar in treapta a 5-a... Intr-a 4-a acelereaza constant, fara nici o problema la volan (am urcat-o pana in 130 si nu am simtit nimic). Poate sa ma ajute cineva, pls-pls-pls. de la ce ar putea fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine-ar fi sa verifici totusi si anvelopele. Odata vizual: vezi banda de rulare daca este uzata uniform pe latime. Apoi pui frumos palma si o plimbi de-a lungul caii de rulare a anvelopei sa nu fie valurita suprafata de rulare. Se simte la mana. Keep us updated.

Cheers.

P.S.: ca sa fiu putin rautacios: tu ai vrut jante de 16", nu cred c-a bifat altcineva optiunea aia cand ai cumparat masina. :P no offence

Modificat de BLiTZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...P.S.: ca sa fiu putin rautacios: tu ai vrut jante de 16", nu cred c-a bifat altcineva optiunea aia cand ai cumparat masina. :P no offence

Le am si pe cele de 15, cu cauciucuri de iarna. Am vrut 16 pt ca am citit si eu pe forum ca au avantaje la stabilitate. Plus ca arata bine. M-ar durea sufletul, ca n-au decat 30k parcursi, n-ar trebui sa fie tocite inegal. O sa-i pun la echilibrare sa se uite si la cauciucuri...

Cat despre "offence", stai linistit :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gata, s-a rezolvat treaba. Am zis eu ca cei din Braila nu mi-au echilibrat bine jantele. Le-am echilibrat jos la Cotroceni si nu mai am probleme acum :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:huh: & drive safe!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Gata, s-a rezolvat treaba. Am zis eu ca cei din Braila nu mi-au echilibrat bine jantele. Le-am echilibrat jos la Cotroceni si nu mai am probleme acum :D

Unde ai echilibrat in Braila? Ori la nenorocitii din bariera? cei care nu stiu nici macar sa umfle calumea o roada dar sa o mai si echilibreze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!