Jump to content

Cat am platit la service


Pompiliu
 Share

Postare recomandată

Am facut azi service-ul in Floresti la YMY -super de treaba, om cu caracter-recomand! ;)

Schimb ulei -Shell Helix Plus 5w-40;

Filtru ulei;

Filtru polen;

Filtru aer;

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...o da...am uitat ;) :D

se mai adauga, am uitat sa precizez:

- Iluminare led numar inmatriculare;

- Schimbare becuri faza lunga+montare siguranta sustinere bec -care era ratacita;

=====

~215lei

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu programare sau fara?

mi se pare ieftin

uleiul cat a costat pe litru?

thanks

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...o da...am uitat :P :))

se mai adauga, am uitat sa precizez:

- Iluminare led numar inmatriculare;

- Schimbare becuri faza lunga+montare siguranta sustinere bec -care era ratacita;

=====

~215lei

Revizia + operatiunile suplimentare de mai sus doar 215RON??? Eu cred ca este vorba doar de manopera sau doar de materiale. E imposibil altfel...

Modificat de x-tremist
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@joky -da, am avut programare. Uleiul l-am cumparat eu separat

@x-tremist -cele 3 filtre +manopera!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Eu ieri mi-am facut revizia la 130.000 de kilometrii. Manopera pentru schimbatul uleiului, filtrului de ulei, aer si polen, si schimbatul bujiilor a fost 80 de lei, parerea mea destul de bun. In afara de astea am schimbat bucsele din fata si inca ceva protectoare la telescopurile din spate, asa ca manopera a ajuns la 140 de lei. Am platit in total 600 de lei, service-ul furnizand totul. In 3 ore au si terminat. Cred ca a fost un pret destul de corect pentru munca facuta. Cheers

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta tot la ymy ma gandesc. Doar uleiul si filtrele cat a costat? Si ce ulei au bagat daca ai pus de la ei? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat zilele trecute uleiul si filtrele. Ulei ARAL HighTronic 5w40(79 RON - de la distribuitor local) si toate filtrele BOSCH(127 RON). Total: 206 RON :P. Eu zic ca e fff bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cam bine... si unde este acest distribuitor local? su unde ai facut operatiunea. Si cat a fost manopera?

Scuze acum am vazut ca nu esti din cluj...

Modificat de golf416
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am auzit multe lucruri bune despre ymy dar mie nu-mi convine sa ma duc la el, deoarece daca trebuie sa las masina la el mai mult timp nu am cum sa revin in oras (daca stiu bine el are service in Floresti). Unde am fost eu mi-au pus benzina Aral 5w40 si daca stiu bine uleiul si filtrele au fost in total 220 de lei, dar nu sunt sigur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare

Astazi am dat comanda de intinzator curea alternator care vine cu tot cu rola 320 ron de la YNA, cureaua aferenta de la Gates = 70 ron

Cei de la service au spus ca nu costa mai mult de 70 ron manopera adica o sa fie cel mult 70 ron.

In total 460 ron

Nu stiu daca e mult sau putin insa ... nu puteam sa mai stau cu masina pe dreapta

Service-ul se numeste Last Test e in Galati la intersectia dintre Str. Oltului si Sos. de Centura

Daca o sa coste mai mult o sa revin cu adaugiri insa sper sa nu

Daca e cineva din galati si stie un service cu manopera mai ieftina si preturi mai bune va rog sa imi spuneti si mie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

- bucse basculanta, pe fata, pe ambele parti 277 RON (cu manopera - a fost foarte scumpa manopera, cca 200RON)

- bieleta + geometrie 200 RON (cu alta manopera :Driver: )

- ITP 160 RON

Toate saptamana trecuta la service-ul Dacia din spatele Petrom V-ului de la Diham.

Serviciile foarte bune, oamenii foarte amabili, dar totusi, manopera cam scumpa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, scuze, a fost 140 RON prima examinare, am fost respins pentru o bucsa rupta, am facut bucsa, si mi-au mai luat 30 RON re-examinarea. Deci in total 170 (spaga 0) - acum daca ma uit bine... CAM MULT! :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

ieri m-am trezit pe petricani cu becul de baterie aprins si cu o bataie la motor. De vreo sapt scartzaia dimineata.

Noroc ca stiam un electrician pe baicului si am lasat-o aseara acolo.

Azi am luat-o... 500 Lei distractia : fulie alternator (300 piesa +200 man).

Cica fulia asta e o consumabila si ca ar fi trebuit sa fie schimbata la 70k km... masina are revizii numai la Midocar ( bineinteles ca nu eu le-am facut)

Intrebare... mai cunoasteti alte consumabile inafara de filtre, si peridiocitatea de schimbare ( in mii de km)?

Daca da, va rog sa-mi ziceti si mie... masina o am de o luna : Bora 1.9 TDI ( motor ALH)

10x

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

auzi, cica 70 de mii :Driver:, a mea are 170 si e numai bine mersi

parerea mea e ca asta se schimba cand pica, nu cand se trezesc unii sa te fraiereasca deo manopera scumpa

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, a mai patit cineva cu un audi a 4 tdi aceeasi problema, pret mai mare...700 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Service-ul mentionat de mine se afla pe strada Iuliu Moldovan, nu stiu exact numarul, este intr-un garaj mare amenajat langa o casa. Sper ca il vei gasi. Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok am schimbat intinzatorul de la transmisie (pretul a ramas acelasi 460 cu tot cu manopera) si cureaua insa baietii au cam vrut sa imi bage pe gat si fulia de la alternator numai ca m-am dus pregatit si dupa ce am pus si eu mana pe ea si le-am spus ca nu are nimic s-au linistit.

Am inteles ca fulia aia are un ambreiaj pe ea si ca e foarte scumpa asa ca aveti grija sa va pregatiti pentru astfel de evenimente

Oricum daca trebuie sa schimbati ce am schimbat eu si se dovedeste ca fulia de la alternator este de schimbat si nu vreti sa o schimbati pierdeti garantia.

Sper sa nu mai bag bani in masina in perioada urmatoare

O zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hello forum, am fost si eu in dimineata asta sa ma interesez de distributie, surpriza nu exista kit complet pt masina mea:)) am comandat pe bucati din deutschland, pana la urma au reusit nemtii sa imi gaseasca totate piesele pt distributie si filtrele ce trebuie schimbate si mi-a iesit la 330 de euro(nu platesc transport) uleiul imi iese in jur de 360 ron 4.5 l si mai trebuie sa imi schimb placutele de frana ah uitasem de manopera undeva la 400 ron deci in total in jur de 800 ron +330 euro

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uleiul mi se pare super scump , ce ulei ai comandat la 360 ron ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Cat de curand urmeaza sa fac si eu revizia. Inca nu m-am hotarat la cine sau ce service sa merg- ORADEA

Cele necesare pentru revizie le voi comanda din Germania.

Pachetul complet fiind :

1 set = 4 filtre (ulei, aer, combustibil şi filtre de cabină, ulei de scurgere dop cu inel de etanşare) - 60 E

si 5 litri Original Motor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!