Jump to content

Probleme aprindere ...(cred)


victor_hey
 Share

Postare recomandată

si ai rezolvat jumate din problema...pentru ca celelalte prezoane sunt sub tablele de racire :12: ...hai ba, ce dreaq, doar ai stat cu nasul in motor la fel ca si mine, stii despre ce vorbesc... :bounce:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda :) .. uitasem ca trebuie si alea date jos :12:

da' e mai usor decat sa scoti motorul de pe masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In general chiulasa trebuie stransa dupa 500 - 1000 km dupa montarea unei garnituri noi (asta la majoritatea masinilor) unii mecanici o strang mai tare de la inceput si nu o restrang dupa...

Nu stiu sigur daca la broasca trebuie facuta chestia asta. cel putin la broasca mea nu au facut asa ceva...a fost neviie doar de refacerea jocurilor la culbutori.

Poate cineva sa ma lamureasca daca este cazul sa strang chiuloasele? exista garnituri de chiulasa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu trebuie reajustata dupa citeva sute de km. Alte masini da, dar nu broscuta. Cartea scrie ca trebuie reajustata la fiecare sase luni. In state se considera in jur de 12000 miles/an media de mers cu masina, deci la 5000-6000 miles trebuie reajustata. (miles*1.6=km)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si ai rezolvat jumate din problema...pentru ca celelalte prezoane sunt sub tablele de racire :12: ...hai ba, ce dreaq, doar ai stat cu nasul in motor la fel ca si mine, stii despre ce vorbesc... :bounce:

aici e partea buna...inca nu am pus tablele de la racire...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu am avut o problema de genul asta... cind scoteam fisa din cilindrul 4 nu se mai auzea acel tziuit ... cind m-am uitat la bujie distantza intre electrozi nu mai era de 0.7 ci de 0.1- 0.2 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!