Jump to content

Vento VR6


B|shOp-VR6
 Share

Postare recomandată

Salutare la toti.

Am un Vento VR6 din 1994 si zilele trecute am incercat sa-i schimb cipul in vedere obtinerii de putere... Cipul s-a dovedit a nu fi compatibil software (el fusese inainte pe un Golf 3 VR6 din 1992) si de aceea cer ajutorul vostru... stie cineva sa reprogrameze un astfel de cip ca sa-l pot pune pe masina mea?

Si a doua problema... franele... pedala mea de frana este foarte elastica si lunga. Placutele de frana le-am schimbat acum cateva saptamani si ink imi scartaie... vreo idee de ce ar putea avea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru reprogramat chip-ul cred ca cel mai bine ar trenui sa vb cu ceky (dimsport). Cat despre frane poate ar trebui aerisite.

BTW bun venit p-aici! :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Bine v-am gasit.. esti acelasi dogarel de e msn? :D

Si eu m-am gandit la aerisire... dar ma gandeam ca poate cine stie.. ar mai fi si alte posibilitati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun venit. Sa sti ca aceeasi problema cu pedala de frana elastica si cu cursa lunga am avut-o si eu cam 1.500 km dupa ce am schimbat placutele. Dupa ce s-au rodat totul a fost OK.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

.. ar mai fi si alte posibilitati.

... dar aerisirea cea prima care se verifica / remediaza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!