Jump to content

Kit Ambreiaj


faty
 Share

Postare recomandată

Salutare..

Ma pun pe repartii la masina proaspat achizitioana si as dori sa stiu daca ma puteti ajuta cu ceva detalii in legatura cu firme producatoare.. preturi.. etc. Momentan am in plan schimbul ambreiajului ( pe care l-am topit ) si cam toate piesele de la directie. Am gasit in Cluj kit ambreiaj complet ( disc+placa+rulment ) la 5mil. e ok pretul ? sincer nu stiu sigur firma producatoare.. Daca stiti careva magazine cu oferte bune prin Cluj va rog sa ma anuntati. As mai dori sa stiu ce diferenta este intre un ambreiaj sport si unul normal si ca performanta si ca pret. Apropo.. piesele pe care vreau sa le cumpar sunt noi toate.. nu imi trebuie second..

Edit:

:Driver: Si inca o chestie.. mi-am gasit vopsitor pentru masina.. din cate spune lumea lucreaza foarte bine, am vazut si eu cateva masini frumoase facute de el. A cerut in jur de 8-9 sute de euro pentru vopsit complet.. Ce parere aveti ? e ok ?

Modificat de faty
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ia ti normal. eu am gasit LUK la 3,9 mil sachs la 6,8 mil si sachs heavy duty la vro 9 mil .... si multa lume mi-au spus ca luk e foarte bun si de sachs e numa numele....

so offtopic ...incearca sa postezi in categoriile de mai sus . de exemplu asta puteai sa o pui la tehnic... nu de alta dar codres se chinuie sa le sorteze topicurile astea de jos unde i o nebuloasa

Modificat de armando
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vrut s-o pun la discutii generale.. da vad ca mi-am prins urechile in butoane ca m-am grabit. Mai pot muta acum topicul ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Apropo.. stiti careva ceva magazine care au site-uri ? sau ceva oferte on-line de piese ? pentru ca am fost aici in cluj la un magazin si am primit o oferta de piese dar as dori sa o pot compara cu cel putin inca un magazin ce aduce piese originale...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Subscriu si eu aici. Are idee cineva cam cat ar costa un kit ambreiaj pt motor 1.6D JP? Si cam unde in bucuresti as putea sa-l schimb? eventual daca aveti idee de preturi si la manopera.

Cel actual patineaza, si cupleaza sus de tot.

mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Subscriu si eu aici. Are idee cineva cam cat ar costa un kit ambreiaj pt motor 1.6D JP? Si cam unde in bucuresti as putea sa-l schimb? eventual daca aveti idee de preturi si la manopera.

Cel actual patineaza, si cupleaza sus de tot.

mersi

Eu mi-am gasit pana la urma.. am dat 520 lei pe disc si pe placa de presiune..

Banuiesc ca cel mai simplu ar fi sa intrebi aici :

http://vwforum.ro/index.php?showto...&start=3440

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai buna oferta ca pret si calitate o gasiti in cadrul programului cu '' X'' de la Porsche.Adica duci piesa veche si diferenta si iei una noua.In cazul de fata kit ambreiaj Sachs original (disc +placa+volant) de 210 mm la 420 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar ca manopera eu pers am dat 200 ron.. la un service din buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmm, destui banutzi. Pana la urma cred ca schimb doar discul, de fapt o duc la Pitesti, o desfac, vad exact ce e acolo, si apoi comand piesele. Din moment ce nu huruie, nu face urat, masina inca merge, ma gandesc ca e doar uzura la disc. Poate scap mai ieftin. O sa va spun dupa, cat m-a costat. Multumesc oricum, mi-am facut o idee.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pare ca de la voi pana la Craiova se cam scumpeste kit-ul pt ambreiaj.Eu am gasit Luk la 650ron :) , mai bine dau o fuga pana in bucuresti si-mi iau unul de acolo. Speculanti sunt peste tot.

Apropo de vopsit...ieri am scos masina de la vopsit ; am vopsit-o unde a fost mai ieftin nu nu numai pt pret ci pt faptul ca mi-a fost recomandat de fooooarte multe lume, inclusiv de constiinta pt ca acum4 ani un amic a vopsit masina si acum e in stare ireprosabila. Am platit 800 ron (nu euro) insa nu am fost deloc multumit, se pare ca intre timp vopsitorul s-a cam prostit (ca sa nu recunosc ca nu a vrut sa faca treaba buna)

Ce-i drept nu exista scursuri pe masine absolut deloc insa la partea de acoperit defecte lasa de dorit. Am sa pun curand poze cu rezultatul.

@Xanu : programul "X" mai exista? Unde ma pot interesa, de exemplu la orice reprezentanta VW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti recomand sa-ti iei kit original cu piesa la schimb( X ). tel.021.208.36.63 sau 021.36.69.ptr masina ta ai reducere 20%. sau te duci si-ti comanzi direct,piesa iti vine in 4-5zile max 1sapt. Porsche Bucuresti Nord. pipera tunari nr2.

:rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu mi-am luat acum 2 sapt kit ambr.(placa+disc) 185,67ron fara tva,LUK.Suna la Porsche si intreaba si ptr tine.ai nr de tel.

....anumite piese sunt mai ieftine decat in oras si sunt originale,merita!!!!

:icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda, e super pretz la 2 milioane si ceva... Pe mine m-a dus 3.1 mil, placa+disc, si inca 2 mil manopera. Asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Eu mi-am luat acum 2 sapt kit ambr.(placa+disc) 185,67ron fara tva,LUK.Suna la Porsche si intreaba si ptr tine.ai nr de tel.

....anumite piese sunt mai ieftine decat in oras si sunt originale,merita!!!!

:icon_thumright:

oare cat ar costa un kit complet de ambreiaj?....placa de presiune, disc ambreiaj, rulment presiune si bineinteles volant ca asta ma intereseaza cel mai mult?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!