Jump to content

Octavia 2 1.8 Turbo FSI ?


elikratos
 Share

Postare recomandată

Bravo! S-o stapanesti sanatos si sa o folosesti cu placere.

Chestia cu lantul/cureaua de distributie nu mi-e clara nici mie. Pana acum informatiile sunt contradictorii.

Abia astept confirmari si alte impresii.

Modificat de Daniel 57
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 424
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • cmghostbuster

    50

  • Tero

    41

  • Daniel 57

    38

  • rvacaru

    30

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitari @Tero s-o stapanesi sanatos, si sa te bucuri de ea.

Poate vii maine la intalnire sa vedem si noi jucaria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bravo, sa ai mult noroc la ea, si cit mai multi kilometrii fara probleme :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pozeeeeeee vrem pozeeeeeee :wub: :vaidecapulmeu:a iesit soarele tero baga poze :) :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Livreaz in curand o alta 1.8TFSI. De data asta, o duc in service sa-i dau jos capacul si sa vedem pe bune daca e curea sau lant. Nimeni nu mi-a confirmat asta pana acum. Revin cu detalii !

P.S. Cureaua de alternator e la vedere...parca si pe cea de distributie am zarit-o ieri la Tero. Revin.

Modificat de DORU_14
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Normal ca la alternator e curea... noi vrem sa stim ce are la distributie :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

benzina cu distributie pe lant?

:somnmare: Nu suna bine sau ce? :) Nu cred ca mai exista BMW cu distributie pe curea de exemplu... pana si autobuzul meu de Skoda FeSeIsta are distributia cu lant :P

Modificat de rvacaru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Parca si tu o ai gri antracit..

Cum 'o prinde' culoarea asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pana la urma vad ca se adopta aceeasi denumire ca la 2.0 tfsi, pe capacul motorului scrie TSI.

Tero, cand mai apari la intalniri? Vreau sa merg si eu cu tine cu masina, sa vad cum trage si cum se aude motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu promit maine seara ca nu stiu exact cand scap de la serviciu,dar duminica cu mare placere.Poate imi gasesc si eu vre-un sticker mic de interior pt ea :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D Nu suna bine sau ce? :D Nu cred ca mai exista BMW cu distributie pe curea de exemplu... pana si autobuzul meu de Skoda FeSeIsta are distributia cu lant :lol:

1.6 FSI e pe lant. 2.0TFSI are curea.

Inainte sa livrez si cealalta 1.8TFSI verific si va spun. Deocamdata in service nimeni nu pare sa stie asta...trebuie sa taiem nodul gordian deci. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, 1.6 FSI (cod BLF) este pe lant si sunt sigur ca si 1.8 TFSI este tot pe lant :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu promit maine seara ca nu stiu exact cand scap de la serviciu,dar duminica cu mare placere.Poate imi gasesc si eu vre-un sticker mic de interior pt ea :lol:

Scuze, dar eu nu stiu unde va intalniti voi. A ramas la Polivalenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept confirmarea dlui Doru,eventual si cu niste poze daca este posibil,la urmatoarea livrare.Noi ne-am uitat atunci si parca vazusem undeva ascunsa o curea,dar......sper sa fie lant.

@Daniel57: Nici eu nu am mai fost de ceva vreme la intalnirile saptamanale pt ca,mai ales de 3 luni incoace,nu aveam cu ce,dar azi sper sa ajung la Polivalenta,daca nu,sigur duminica voi fi acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

puneee ma tero poze :D((((...ai pus una :D ...pune mai multe fa filmulete gandeste-te si la sufletele noastre :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce vrei bre sa vezi la poze, ca doar nu e RS............

E o Octavia normala, cu un super motor ( mi-l doresc si eu :D ). Mai bine Tero ne-ar impartasi impresiile lui despre comportamentul dinamic al masinii si consum, ca de poze cu Octavia 2 e plin netul :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe acest topic am pus doar o poza cu motorul,dar la "Masina mea" sunt primele 3 poze ale ei:

http://vwforum.ro/index.php?showtopic=33832

Nu am apucat sa ii fac prea multe poze,dar in week-end voi recupera si le postez.Sa imi spuneti ce vreti sa pozez in mod special si se rezolva,chiar si pe la intalniri spontane/saptamanale va putea fi vazuta.

@Valix: Intr-adevar,sunt multe poze pe net cu Skoda Octavia 2,dar nici una nu este ca a mea. :))

Referitor la comportamentul ei inca nu ma pot pronunta pt ca nu am apucat sa o plimb,decat putin prin oras,incerc pe cat posibil sa nu depasesc max 3500 rot/min in primii 1000 km,inca nu am iesit in afara orasului,iar consumul in primii 100 km pe Maxi Dot imi arata 10,7 ,adica exact ca la carte,dar este totusi prea devreme sa imi pot face o impresie.Primul lucru care l-am observat a fost ca mi se misca mai repede indicatorul la benzina decat la diesel-ul de pe Golf,dar ma asteptam la asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Well...ma intreb si eu daca pe capacul motorului scrie TSI...de ce i-o mai fi spus TFSI??? :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!