Jump to content

Octi 2 1.8 Tfsi


Tero

Postare recomandată

Salutare,

In sfarsit pot sa imi prezint si eu noua achizitie:

Skoda Octavia 2 1.8 TFSI Elegance si cu urmatoarele optionale:

- jante 17" Pegasus + sasiu sport

- ESP

- Maxi Dot

- xenon

- pachet Dynamic 1

- stergator luneta

- alarma Viper + covorase Skoda BONUS

Cam asa arata:

post-332-1189595004_thumb.jpg

Link către comentariu
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tero

    34

  • cmghostbuster

    17

  • Daniel 57

    12

  • CsakEn

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc frumos,o sa incerc sa o tin bine in frau pt ca e destul de naravasa... :somnmare:

Uite si un pic din interior:

post-332-1189596361_thumb.jpg

Link către comentariu

Pune si tu mai multe poze... aaa.. si in special cu motorul ca vad ca nu ai pus nimic ... ca doar de aia i-ai zis "Pionieru" nu ? :somnmare:

Link către comentariu

Da,este si asa ceva,exista si un topic pe forum pt ea,are 160 CP (deocamdata :somnmare: ),merci pt aprecieri si uite motorul:

post-332-1189596962_thumb.jpg

Link către comentariu

Mi se pare mie sau pe motor scrie TSI?paraca era TFSI...de 1.8..scuze dar nu am inteles exact... :D :D

In rest toate bune si frumoase alaturi de ea...si cat mai multi km fara gropi :lol:

Bafta :icon_thumright:

Link către comentariu

se pare ca azi a fost prima livrare de 1.8 T(F)SI in tara

fericire mare pt cei care au asteptat o caruta de vreme (=> 3 luni)

felicitari si sa o stapinesti sanatos si fara evenimente :question:

si mai pune ceva poza sa vada si ochiul nostru

Link către comentariu
se pare ca azi a fost prima livrare de 1.8 T(F)SI in tara

Pt cineva de pe forum, da. Dar primul 1.8TFSI l-am livrat eu acum o luna de zile minim.

Link către comentariu
  • Administrator

Sa o stapanasti sanatos cati mai multi Km, fara probleme bineinteles.

Mai multe poze, sau ne tii in suspans... :))

Razvan

Link către comentariu

daca ai putea realiza si un filmulet ...ar fi cel mai bine :)) si il pui tu unde vrei pe youtube sau nu conteaza ..sa o stapanesti sanatos :o

Link către comentariu

Frumoasa masina, am vazut-o la intalnirea de la Polivalenta :(. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente! O intrebare am: De ce nu ai vrut sa o inscriptionezi.. mai ales ca e cam unicat 1.8TFSI. Oricum motoru cred ca e belea! Bafta!

Link către comentariu

Multumesc in primul rand tuturor pt aprecieri si urari!

@starfx:Pana acum,in cei 140 km parcursi,am o medie in oras conform BC de 10,7 - 11.Sper sa o plimb si in afara cat de curand si va anunt.Benzina i-am bagat MOL 98 pt ca era prima benzinarie in drum de la Brady si pt ca mi-a fost recomandata de dl Doru.Se comporta ok la prima impresie cu benzina asta si sunt sigur ca la fel si in continuare.

@razvancutitoiu: O sa ii fac mai multe poze in week-end,poate chiar la intalnirea de duminica de la Polivalenta.

@cmghostbuster: Il caut pe dl Cristian Mungiu si poate iese ceva mai bun decat la Cannes. :) Acum serios,astept sa treaca "micul rodaj" de 1000-1500 km si dupa aceea merita incercat ceva de genu asta.Pana atunci nu as putea decat sa va arat cum se comporta pana in max 3500 rot/min,ceea ce cred ca ar fi prea putin,nu ar caracteriza-o.

@rempha: Singura inscriptionare va fi doar cu vwforum si atat,in rest nu imi plac inscriptionarile pe masina,prefer sa fie surpriza. :) Deocamdata este unicat pt ca este la inceput,dar vor mai aparea.....Pt mine este suficient,stiu ce am sub capota. :D

Link către comentariu

Tero, ai scaunele gri cu negru (bordura). Foarte de efect.

Dar pe mine, la Elegance, nu m-au lasat sa fac combinatia asta si mi-au dat scaune uni, negre sau bej. Am ales negre, dar arata mai bine cu gri la mijloc.

Sa o folosesti sanatos.

Link către comentariu

@Daniel 57:Este pachetul Dynamic 1 care include scaune cu profil sport fata/spate,volan in 3 spite si pachet piele volan+schimbator viteze+frana de mana.Elegance este si a mea si nu m-a restrictionat cu nimic la interior,era chiar pacat cu asa motor-sasiu sport-jante de 17" sa nu ii pun si acest pachet.

Multumesc,asemenea si tie cand va sosi si asteptare usoara!

Poza cu scaunele din fata:

post-332-1189752842_thumb.jpg

Modificat de Tero
Link către comentariu

Merci, Tero. Foarte misto.

Mai am doua intrebari:

1. Tevile de esapament sunt ascunse sub bara sau la vedere, cu bara decupata? Si, daca sunt la vedere, sunt si nichelate un pic? (Please, say yes...)

2. Ce baterie ai pe ea (putere, nu marca)?

Link către comentariu

He,he...aseara am avut prilejul sa cunosc atat masina cat si proprietarul. Faine cunostinte, sa stiti :)

S-o stapanesti sanatos, Tero si sa te bucuri de ea din toata inima.

ps eu sunt cel cu parktronicul :vaidecapulmeu:

Link către comentariu

Pe langa intrebarile lui Daniel 57

Mai am doua intrebari:

1. Tevile de esapament sunt ascunse sub bara sau la vedere, cu bara decupata? Si, daca sunt la vedere, sunt si nichelate un pic? (Please, say yes...)

2. Ce baterie ai pe ea (putere, nu marca)?

as mai fi curios si eu daca ti-ai pus si sound system pe ea si daca da cum se aude??te scoate din massina?:) :)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!