Jump to content

Casetofon Standard Codat?


razor-
 Share

Postare recomandată

O rupi cu un patent. Si eu am facut la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • paul_ral

    12

  • taz21

    7

  • cuiuda

    5

  • marga4433

    5

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu prea imi intra mana pana acolo . Am incercat si nu am reusit :)) ? Tu ai dat-o jos usor?

Modificat de marga4433
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dai ventilația jos si o sa ai loc. :))

post-1353-1286744640_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat azi sa dau jos ventilatia dar nu am reusit :icon_thumleft: . Nu stiu cum si mi-e frica sa nu rup ceva pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai desfacut suruburile din spatele grilelor de aerisire?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu le-am desfacut ... Am crezut ca se scoate toata partea aia dintr-o bucata. M-am tot uitat in manualul ala de reparatii sa vad cum se demonteaza dar n-am gasit

Modificat de taz21
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am desfacut astazi pana la urma . Nu stiam ca trebuie sa dau tot bordu jos pentru partea aia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E mult zis ca ai dat jos tot bordul. Trebuie scoasa doar gura de ventilatie din dreptul locasului de casetofon si ornamentul de la ceasurile de bord.

Modificat de taz21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut, am si eu o rugaminte la voi, puteti sa imi ziceti cum pot scoate "gratarele" de la ventilatie , am vazut ca sunt suruburi si acolo si nu vreau sa se duca pe tubulatura :) , ma intereseaza pentru ca vreau sa pot scoate casetofonul original

Modificat de ovidiup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bagi o surubelnita dreapta intre gratar si suport si impingi inspre fata masinii astfel gratarul iese din locasul lui dintr-o parte apoi foarte usor din cealalta.

Sper ca ai inteles ceva. :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o surubelnita mica si lata sau chiar doua , prin lateralele gurilor (intre grila si suportul mare-bord) , incetisor sa nu le zgarii ... asa am procedat eu si ies usor ...succes

Modificat de adi_adi23
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta o surubelnita cu varfu din plastic sau ceva asemanator sa nu zgarii grilele .si tragi cate putin cu surubelnita spre tine in ambele locuri cate putin apoi desfaci suruburile

dar cassu parca iese si fara sa dai grilele jos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pentru sfaturi, casetofonul nu stiu sa il scot ,e modelul beta cu doua locasuri pentru chei in partea de jos si nu le am :vaidecapulmeu:, daca stiti alta solutie o astept cu mare interes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Locasurile pentru chei sunt pe lateralele casetofonului. Incearca cu doua fasii de tabla late de 5 mm si lungi de aproximativ 100 mm. O cheie originala arata asa:

post-68751-1287586935_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat, am demontat pana la urma tot ce era pe acolo, si am scos casetofonul .

Multumesc la toti pentru sfaturi ,mi-au fost utile :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Salut! Va rog ajutati-ma si pe mine. Am un cass alpha si am bagat codul de 2 ori gresit (din neatentie) si acum apare pe ecran SAFE si un 2 mic si apas TP+TA degeaba ca nu mai apare 1000. Ce as putea sa fac ca sa ma lase sa bag din nou codul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

fratilor am o intrebare vreau sa schimb casetofonul original VW BETA 2 dar ceva la pini de alimentare e diferit, care m-ar putea ajuta.... va rog frumos dati-mi ceva sfaturi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna Baieti!

Am nevoie de ajutor...cum pot sa fac sa nu cere codul casetofonul original Vv Beta 4, pentu ca de fiecare data cand bag cheia in contact imi cere codul si putin este enervant. Dinainte am avut un casetofon Vw Alpha, asa ca nu a fost umblat la cabluri si nici nu vreau sa umblu acolo.

Daca stie cineva va rog frumos sa ma ajutati. :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

As avea si eu nevoie de un mic ajutor, am primit recent un radiocsetofon Vw Gamma ( Philips), avind iesirile identice ca cel din postul #53, de whoratiu.

Schema mufelor , diagrama , este stearsa, ma poazte ajuta cineva cu o poza facuta de pe un desen vizibil, casetofon identic.As fi interesat de cele 4 mufe. Diagrama sau daca este posibil si descrierea detaliata.

Si daca ma poate ajuta cineva cu manualul de utilizare,pliantul,pentru acest gamma iv,(philips) in limba Romana, sau Engleza.

incerc s atasez poze cu cas si cu mufe

Multumesc anticipat

post-81045-0-74618400-1302944105_thumb.j

post-81045-0-36055400-1302944546_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut am si eu o rugaminte .nu stiu cum sau ce sa-n tamplat dar nu se mai aprinde casu cand bag cheia in contact . imi puteti spune ce se intampla ,sau sa ars ceva ptr ca sigurantele sunt bune multumesc de intelegere o fi cumva vrun releu ?

Modificat de crisssalex
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna Baieti!

Am nevoie de ajutor...cum pot sa fac sa nu cere codul casetofonul original Vv Beta 4, pentu ca de fiecare data cand bag cheia in contact imi cere codul si putin este enervant. Dinainte am avut un casetofon Vw Alpha, asa ca nu a fost umblat la cabluri si nici nu vreau sa umblu acolo.

Daca stie cineva va rog frumos sa ma ajutati. :rolleyes:

eu am un alfa original,stiu codul,dar il tot cere...in fiecare zi...e posibil cumva sa nu il mai ceara??? mentionez ca am codul.....merci deosebit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Vezi daca firul galben e alimentat continuu cu 12 V.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!