Jump to content

Problema Ambreiaj


MMihai
 Share

Postare recomandată

salutare am si eu o problema la modelul asta de a4 cu ambreiajul patineaza f putin dar daca masina este plina si un pic in urcare sau ceva dupa 4000ture se tureaza mai in gol si degeaba. in rest cand sunt doar eu in masina sau inca o persoana e ok face toate turele perfect. nu da erori pe tester nu apar erori pe bord concluzia ca asta ar fi. cine are idee cat costa piesa asta si cine imi asigura montajul de calitate?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca in momentul de fata patineaza doar cu masina plina si numai la turatie mare, poate scapi doar cu un schimb de disc de ambreiaj, dar daca se accentuiaza foarte tare defectul cu patinarea , atunci cred ca ar trebui sa te gandesti serios la un kit complet de ambreiaj [care are si un pret pe masura]...oricum tu hotarasti cand si cat ai putea sa investesti in "acest mic inconvenient" mult noroc si toate bune... cristy :huh: :D :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai il schimb clar caut sa vad unde sa il comand mai bine ca nu am chef sa ajung sa mai schimb si volante si alte prostii plus ca vreau sa ii dau si un soft iar daca nu este in apele ei mai rau fac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!