Jump to content

Stopuri Smoked


Pompiliu
 Share

Postare recomandată

Are cineva sau stie de unde se pot lua si pretul (modelele eventual) la stopuri smoked pt Bora? :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce itelegi prin "stopuri smoked" ?? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti sa ti le faci tu smoked daca vrei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am auzit de ceva spray...dar se mai vad becurile bine? o.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pot da cu spray?pe interior sau pe exterior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

detaliati, va rog, cei ce stiti? si eu sunt interesat de procesul de "smoking" a luminilor :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si pe mine m-ar interesa dc stie careva cum se face....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am auzit ca se dau pe exterior ,dar inainte i dai cu o solutie , Plastofix sau ceva de genul asta nu mai stiu sigur cum se numeste dar au astia la magazinele de vopseluri e vreo 250 mii ,se dau stopurile jos , se freaca stopul cu smirghel foarte fin ca sa prinda vopseaua se da cu solutia de fixat vopsea pe plastic apoi cu un spray cu negru (normal) ,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si totusi..cum se vad cand apesi frana sau cand le ai aprinse? o.0

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt posesorul unor asa smoke lampi.M-am dus la o vopsitorie,printre cele mai bune din craiova dupa care am achizitionat un spray de vopsit farurile.De restul operatilor sau ocupat ei si nu stiu ce sa zic.Eu nu am o nuanta prea inchisa dar pe timpul zilei,mai ales ca masina mea este neagra,nu este nici o diferenta intre stopuri si masina.Mai scade din luminiozitatea stopurilor dar nu este o problema deoarece sunt foarte puternice becurile si se vad destul de bine(a mers un prieten pe timpul zilei in spatele meu si am facut tot ritualul,semnalizare,stop pe frana,etc).In concluzie merita dar sa ti le faca cineva care se pricepe si stopurile au fost vopsite pe dinafara.Inca ceva,nu se dau decat cu spray pe ele,trebuie pregatite inainte ceea ce nu stiu sa va zic cum si dupa vopsire le-au bagat la cuptor.O sa bag niste poze cand o sa revina masina ca momentan este la taicameo si stau singur :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Le-am facut si eu cu un spray luat di Cora. Pentru inceput am dat decat pe partea alba a stopului .... se vede bine dar problema e ca nu o mai bag seara in curte decat daca daca apas cu piciorul pe frana ca altfel nu mai vad nimic in spate....

Pe spray scrie clar ca nu este omologat pentru drumurile publice.

@S!mpL3 M3 - chiar daca se vad ca functioneaza sunt convins ca stopurile facute cu spray maresc timpul de reactie a celui din spatele tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu le-am facut pe-ale mele de la Golf, m-am dus la baietii de la vopsitorie si mi le-au lacuit. Arata f. bine si sunt mult mai inchise insa se vad perfect luminile in ele. Le matuiesc baietii cu smirghel fin si le baga in cabine, le dau cu lac inchis ... si gata. Precizez ca mi-am comandat o pereche negre ... Hella Magic nu-stiu-cum de la Ausburg din Bucuresti si costa mai putin ca cele originale, le-am luat pe Casco.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Am facut stopurile cu spray special pt. stopuri dar le-am facut prea negre si nu stiu cu ce sa le dau sa sterg vopseaua :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La magazinele de vopseluri industriale exista un diluant pentru spuma de la termopane. Da cu incredere ca nu topeste plasticul. Si eu am ramas surprins cand vanzatoarea mi l-a recomandat cand am cumparat spay-ul pentru stopuri. A zis ca sigur o sa am nevoie. :D (am avut ;) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc foarte frumos abia astept sa incerc. :) :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult Obsy azi am gasit spray-ul si am rezolvat problema.Am stopuri ca si noi. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai, si ceva poze sa vada si ochiul nostru!!!

Sau poate vrei sa fi unic!! :icon_thumright: :D

Modificat de bogdan2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

a incercat cineva sa puna folie inchisa pe stop? eu am stopuri "clear" si ma gandeam sa le mai inchid un pic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu cred k arata bine cu folie ..in timp se dezlipeste daca te referi sa o lipesti p exterior..cat p interior nu stiu cum ai reusi si sa arete si cumva .....cel mai bine e sa-ti achizitionezi spray -ul special pentru faruri,stoopuri sunt si pe negru si p albastru si nu afecteaza deloc luminozitatea la aprinderea acestora.am si eu pe stopuri si sunt f multumit de rezultat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am gasit pe ebay.com folii speciale pt stopuri, cu diferita transparenta. acum nu stiu daca sunt f bune.

cred ca o sa le comand si daca merita o sa va spun

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!