Jump to content

Rcd 500 Dynaudio Sound


dm76ro
 Share

Postare recomandată

chiar nu am gasit nicaieri nimic cu adevarat folositor despre sitemul asta audio :)) ...

eu am avut pe vechiul passat un mp3 panasonic cu oled, statie, subwoofer, boxe infinity - se auzeau super!! si nu stiu daca mai ar mai trebui sa upgradez sistemul cu care vine b6 (rcd 500 dynaudio sound)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita din plin. Asta pentru un semi-cunoscator ca mine.

Daca iti iei Dynaudio, nu cred ca merita sa faci ceva upgrade-uri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cum vezi lucrurile. Din cate stiu eu, Dynaudio costa cam 1200 E peste rcd cu 8 difuzoare. Daca pleci de la asta si dai 1200 E pe scule aftermarket, s-ar putea sa se auda mai bine ca Dynaudio. Eu am luat Vw Sound si e destul de Ok. Am ascultat ulterior si Dynaudio si e putin peste, dar nu mi se pare cu 600 E mai bun. Daca imi pun un subwoofer, cred ca se aude mai frumos la mine ca Dynaudio.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rfo crezi ca merita un subwoofer atasat la el? afecteaza garantia daca in montez? si mai ales am cum sa il montez? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...ia-ti dynaudio!

eu am vw sound 250w-10 boxe..m-am zgircit la 500 euro...si

ma oftic groaznic..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intra la Dynaudio pe site si o sa intelegi mai bine ce au pus de fapt pe Passat. Eu asa m-am convins, ca nimeni nu stia sa zica exact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau in caz ca nu aveti navigatie si nu va place display-ul (care sincer e cam simplist) uitati ce propune Kenwood ;)

post-1756-1176898415_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

se aude supeer!! dupa parerea mea, nu mai e nevoie de subwooofer...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am dynaudio cu navigatie. dpdv al sunetului este incomparabil cu aftermarketurile.

va spun asta pt ca am fost fan BMW si am avut vreo 6-7 pe care le-mam luat second handsi evident le-am pus cam tot ce se putea pune ca vf de seriei in materie de muzica. la unu de la sony si la unu de la kenwood. nu se aud ca dynaudio.

daca mai vreti o comparatie: cei mai buni doi prieteni ai mei au: unul seria 7 cu 7logic si unul S classe (107.000 EUR cip :) cu harman kardon. Ii fac praf ( au recunoscut si ei) cu Dynaudio de pe passatu meu. La masini insa :P(....

din pacate Dyaudio (am scris un topic separat) nu citeste mp3....si ecranul navigatorului e mare si frumos degeaba....nu poti vedea nimik pe el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vwalin: eu nu am cu navigatie, am rcd 500 dynaudio sound si citeste mp3 (ala cu magazia de 6 in el) si scoate 600W. beton.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

presupum ca dpdv al sunetului nu este nicio diferenta intre ele. magazia mea de 6 cd-uri nu citeste mp3:((

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@vwalin: da, probabil ca se aude la fel (de fapt sigur se aude la fel, ai statie sub scaun nu?), dar totusi nu inteleg cum nu citeste mp3 pentru ca avand dvd (are nu? pentru citire de harti, programe..) ar trebui sa citeasca. hai, la magazie inteleg sa nu citeasca mp3, dar HU?.... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stupizenia aia de DVD nu citeste nimic in afara de DVD-urile cu harti pt navigatie...in rest zice 'wrong dvd inserted'

de statie sub scaun nush ce sa zic.....parca nu am sau nu m-am uitat eu:d

Modificat de vwalin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Publicat (modificat)

deci trebuie sa me felicit ca nu am navigatie, nu? :)

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cam asa ceva:( insa va apare dvd-ul cu ultima versiune v5 care va contine si romania si atunci o sa ii iert

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma refeream la muzica nu la navigatie, ca altfel esti SEF !

:) eu am un pocket pc cu gps si imi fac treba cu el de aia nu am luat navigatie si am optat pentru rcd 500 dynaudio sound 600W. si sincer nu imi pare rau, dar daca faceau unul cu toate astea in el (mp3, 10 incinte, 600W + Navigatie)nu mai stateam pe ganduri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
...ia-ti dynaudio!

eu am vw sound 250w-10 boxe..m-am zgircit la 500 euro...si

ma oftic groaznic..

geogeo, poti sa detaliezi putin?... si eu am comandat ce ai tu, vwsound 250w-10 boxe + mp3...

e chiar asa de mare diferenta fata de dynaudia 600w?... daca mai pun de exemplu un subwoofer la ce avem nu rezolvi mare parte din neajunsuri?

intreb pentru ca masina inca nu a venit si n-am avut sansa sa ascult nici care din optiuni, le-am comandat asa, dupa imaginatie :) (n-am vrut nici ce vine standard, dar nici 1000 de eur nu imi permiteam in plus, am mers pe middle way)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

..si eu am ales la 'plesneala'....nu exista nici o diferenta intre 250w-10 boxe si cel standard..

dupa cum am constatat ulterior....insa dynaudio...este complet altceva....cel mai bun sistem

pe care l-am ascultat pe o masina....sa-l schimb acum ma costa cam 50mili.!!!!

iar chestia sa-l 'dreg pe asta cu ceva inbunatatiri...nu tine!..o incropeala trista....

d-aia iti spun:..ma oftic rau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mda, asta e acum, ce sa mai zic... mi-o iau rau daca mai bag inca 600 de euro diferenta dintre vw sound de 250W si dynaudio de 600w....

totusi, e totul complet diferit?... boxe, statie de amplif, cd-mp3 playerul?... si chiar asa de la cer la pamant sa fie diferenta?...

sper ca in conditiile in care oricum nu merg cu ea la concursuri de tuning si de sound, cei 250w sa-mi fie suficienti... mai mult ca sigur e peste leganza, ce am avut pana acum, si mi se parea mie ca se aude "beton" :lol::lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este vorba de volum-oricum peste 25w nu poti sa stai in masina...

este vorba de fidelitate...o claritate de exceptie....

da..boxe,cabluri,amplif..sunt altele...serie mica!

incearca sa asculti la cineva care a fost inspirat...si-o sa intelegi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se aude INCREDIBIL de clar, si daca tii neaparat, poti sa "rupi" cu el, fara sa distorsioneze. eu am.daca vrei si poti, vino la o intalnire si te vei convinge singur (am cunostinte care cautau subwooferul :D - n-are! dar cum se aude....)

:D completeaza si tu profilul sa stim de unde esti, nu? :D

Modificat de dm76ro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Saptamana viitoare intru si eu in posesia unui passat echipat cu dynaudio, nu am avut ocazia sa ascult dar din cate am auzit si citi pe net e superb, sper sa nu regret investitia facuta.

Oricum o masina asa frumoasa fara un sistem audio beton, nu prea merge.

Revin cu prima impresie :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Cosminescu: daca ai completa datele din profil....daca poti sa vii joi la intalnire, poti asculta Dynaudio si apoi sa te feliciti pentru alegerea facuta! :ceuameni:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Magazia de 6cd are functie mp3 sau citeste doar cd normale?

Pentru Dynaudio cu mp3 si magazie (rcd 500)

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!