Jump to content

Filtru Aer Sport


OVIDEOS Alba
 Share

Postare recomandată

Salut :Driver: ma bate gandul sa-mi cumpar un filtru de aer sport. Am vazut pe piata tot felul incepand de la 6 sute mii cele mai ieftine. Are cineva pe motor 1.6 AKL pus asa ceva?As dori unul care sa aibe un sunet fain sa nu-mi creasca consumul sau sa-mi dea balbaieli la ralanti si sa fie si la un pret ok. Multumesc :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca filtrul de aer sport nu merita in Romania deoarece atmosfera este foarte incarcata cu praf si acesta intra in motor ducand la o uzura prematura.

Thunder ROCK te-as sfatui sa vezi cu cat praf se imbacseste un filtru de aer"normal" dupa 15oookm. Si cand te gandesti ca filtrul de aer sport e mai putin restrictiv :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca filtrul de aer sport nu merita in Romania deoarece atmosfera este foarte incarcata cu praf si acesta intra in motor ducand la o uzura prematura.

Totusi se numeste FILTRU de aer oare chiar asa sa fie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa e se numeste filtru de aer, dar cel sport lasa sa treaca mult mai multe particule de praf. Masina mea avea filtru sport cand am adus-o din Germania. La prima revizie l-am schimbat cu un filtru normal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar totusi macar 3 luni pe an in perioada de vara in care fac doar cateva mii n-o fi chiar asa daunator ,daca si-a montat cineva pe motor ca al meu rog sa posteze :251:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai k pe-asta n-am mai auzit-o. Daca lasa sa intre mai mult aer, lasa sa intre si particule de praf. Dar voi la ce filtre de aer va ganditi? Din targ de la Vitan. Sfatul meu: K&N(best) sau GREEN. Acum depinde de resurse daca vrei sa iti inlocuiesti doar filtrul stock sau sa-ti pui kit. www.knfilters.co.uk parca era site-ul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

darkblack, ia da o citire aici, apropo de filtrele K&N:

www.bobistheoilguy.com/airfilter/airtest1.htm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate ar fi util sa dai un search inainte sa deschizi un topic nou pe o tema care s-a discutat deja. Poti continua discutia aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!