Jump to content

Interioare Usi-cum Se Desfac?


florin_020
 Share

Postare recomandată

am si eu o rugaminte...daca poate cineva sa-mi spuna cum pot sa desfac interiorul usilor din fata(tot plasticul ala negru)...pentru ca trebuie sa-mi schimb difuzoarele standard ca sunt duse...si sunt si capsate,iar daca dau doar sita din fata lor jos,am acces doar la 2 nituri din 4 :icon_cheesygrin: ...sunt niste cleme am inteles,dar nici sa nu stiu de unde sa trag si sa se rupa nu as vrea.. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutare!

Dar pentru usile din spate??

Vreau sa verific o boxa si am incercat sa dau jos panoul dar nu am gasit acel surubel de la baza usii.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ibiza nu exista surubel la baza usii. Sunt doar cele 2 suruburi din maner. Restul usii e prinsa in braduti. Ar trebui la cordoba sa fie la fel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Dar pentru usile din spate??

Vreau sa verific o boxa si am incercat sa dau jos panoul dar nu am gasit acel surubel de la baza usii.

Multumesc

la ibiza sunt cate 2 suruburi doar la usile din fatza...nu si la cele din spate.in spate trebuie decat sa dai jos manerele pentru deschis geamurile...(pentru ca la mine nu au fost electrice :rolleyes: ) dar daca ai geamuri electrice...poti sa tragi de plasticul ala de jos,din stanga sau din dreapta...si o sa sara din braduti :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si in usile din spate sunt cate 2 suruburi, in manerul de care tragi sa inchizi usa. Trebuie scoasa masca de plastic a acelui maner si se ajunge la cele 2 suruburi. Pe urma trebuie scos si manerul pt deschis geamurile (daca nu ai geamuri electrice si pe spate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

si la mine la Cordoba pe panoul metalic al usilor din spate e prinsa macaraua geamuriloe prin nituri si mai e tinut de mecanismul de inchidere, daca cineva poate sa spuna pasii prin care se da acel panou jos (fara a strica ceva :icon_thumright:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine la Cordoba pe panoul metalic al usilor din spate e prinsa macaraua geamuriloe prin nituri si mai e tinut de mecanismul de inchidere, daca cineva poate sa spuna pasii prin care se da acel panou jos (fara a strica ceva :lol:)

Salut

Iti pun 2 linkuri, la primul arata cum se desface cel din fata, iar la al doilea cel din spate.

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=961163

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=960833

in cel din al treilea imi place cum a rezolvat problema parbrizului

http://forums.vwvortex.com/zerothread?id=1015107

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

si la mine tot pe un mk3 ma intereseaza cum se desface capitonajul ca sa ajung la difuzoarele din spate.

am o zdranganeala metalica care vine chiar din dreptul difuzorului dr. spate.

mentionez ca masine este in 2 portiere si am tras de plastice dar se tin foarte bine. la o tinichigerie m-au sfatuit ca ar trebui sa dau afara bancheta din spate de tot, lucru pe care nu prea l-as face din motive lesne de inteles (lene).#

niste poze, sau orice sfat ar fi binevenit. ms

Modificat de Carmella
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!