Jump to content

Dilema... Cutia Hidramata


hazuki
 Share

Postare recomandată

Cate trepte de viteza au cutiile automate. Ma refer la masinile mai vechi, cum ar fi un golf 2. Din cate am inteles ar avea 3. Se poate regla intervalul la care sa se schimbe treptele? Ptr ca cel putin acum, la drum lung, la 80-90 km/h motorul sta sa sara de sub capota. Se tureaza mult prea tare, iar trepte de viteza nu mai sunt... Cei care se pricep la cutii automate, ii rog sa lase indicatii, sugestii, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi paul. totusi as vrea o descriere mai amanuntita a acestui cablu, eventual locatia lui, ptr ca si eu la a mea am incercat sa verific cablurile, dar fiecare pare ca are legatura cu alte chestii decat cutia. Am inteles chiar si ca ea s-ar putea seta din schimbator in combinatie cu pedalele, sau ceva de genul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu-ti recomand sa-ti bagi mana la cablul cu pricina,pt. ca intr-o zi am vazut la sericeul Daewoo pe cineva cu un Espero care a umblat la acel cablu si se chinuiau baietii de cu dimineata sa i-o faca la loc si n-o nimereau nici cum si era aproape seara :Driver: :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de pe http://www.doppel-wobber.de/ rezulta ca toate G2 cu cutie automata au 3 trepte... si avand in vedere ca pinioanele au dimensiuni fixe, mi-e greu sa cred ca ai ce sa faci ca sa scazi turatia motorului la 90 la ora... atunci esti in treapta 3 si asta e...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Adica singura solutie ca sa merg si eu ca oamenii cu ea, ar fi sa-i pun cutie manuala?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut ! Nu trebuie neaparat sa schimbi cutia, poti sa o repari pe a ta, eu cred ca la tine nu mai schimba ultima viteza din cauza supapelor din creierul cutiei si o tureaza pana la refuz, ca si cum ar ramane pe kick down.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!