Jump to content

Modificari interioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

La rubrica dezmembrari, s-a dat de pe G3 schimbator de GTI Edition cu tot cu manson, la 40 lei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daaa am vazut ocazie ca aia nu mai prindem noi niciodata

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Paul, astea-s "castane" daca le prinzi :icon_thumright: si mie oricum nu imi prea place ala de GTI (fiecare cu gusturile lui). Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astazi mi-am facut curaj sa studiez mai indeaproape problema cu iluminatul schimbatorului de viteze, si intr-un final am gasit varianta optima (sper) pentru schimbatorul meu, intr-o zi-doua sper sa reusesc sa si finalizez proiectul. As fi vrut sa schimb si pielea de pe el ca este franjuri, dar momentan nu am de unde sa fac rost de piele si nici timp sa o croiesc. Sper sa reusesc in primul rand iluminatul (nu ca ar fi o necesitate, dar parca arata mai bine cu el iluminat) si dupa aceea ma ocup si de schimbat "imbracamintea" lui.

O seara placuta va doresc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Tine mai mult de reparatii interioare dar ....

Frana de mana ii 'butonul'->manerul->manseta(sper ca asa se numeste) din plastic care este sparta, pe langa ca imi agat toate hainele de frana de mana si nu ii placut si nici ok in timp ce conduc, arata si urat.

Am gasit la schrot sa schimb in stare buna dar nu stiu sa le dau jos nici cum ... schrotul ii cu auto-servire asa ca am reusit sa le stric si pe acolo vreo 2 :frigbaitata: dar nu am reusit sa le dau jos sau macar sa invat cum.

Trebuie sa scot tot manerul, da il demontez de pe caroserie, sa desfac cablul de frana si asa mai departe ca sa schimb prostia aia de plastic ? nu ar trebui sa se poata da jos si pe partea cealalta ?

Daca are cineva instructiuni, poze, sfaturi... nu mai am chef sa imi belesc degetele prin schroturi invatand :Driver:

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La rubrica dezmembrari, s-a dat de pe G3 schimbator de GTI Edition cu tot cu manson, la 40 lei.

Am ratat nuca de gti cu 20 de minute! Doar ce o vanduse cand am sunat pentru ea! Ce bine mergea la mine daca aveam si centurile tale rosii :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, f@ne_tm, banateanul meu, a terminat proiectul, a iesit bine, cu mici ajustari si e perfect. As vrea sa fac mici modificari si eu, dar vreau sa fie si volanul si schimbatorul in aceasi ton. Nu multi bani dar multa imaginatie si modificarile ajung capodopere :) Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cautat in sus si in jos dar nu am reusit, nu a schimbat nimeni doar piesa asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca manerul dedesubt are ca o clema. Apesi sau tragi usor in exterior cu o surubelnita mai finuta si iese prin tragere inspre parbriz. Nu trebuie umblat la cabluri sau altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci, s-a rezolvat, nici de al naibii nu am gasit clema aia.

Modificat de taz21
Off-Topic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze daca sunt :) , am cautat daca exista vrun topic cu insonorizari dar nu am gasit cel putin eu, si de deschis nu pot imi da eroare. Mar interesa daca merita sa antifonez podeaua cu antifon cauciucat utilizat cu pensula fara sal diluez si un strat de pasla, astea in interiorul masinii. Vreau sa fac asta pentru a reduce zgomotul in masina venit de la motor si esapament. Fostul propietar a pus teava de esapament sport din fata pana in spate, el nu stia ca la motorina nu castiga forta:) . Eu as vrea sa fac operatiunea asta fara sa dau tot bordul, ci doar partea inferioara. Mam uitat in fata dreapta si unde im intra furtunele pt. Ac si pe langa ele vad in cavitatea motor. Voi ce parere aveti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am antifonat-o cand am cumparat masina pe interior fara sa mai diluez substanta cauciucata si a iesit super - tabla stralucea ca noua, fara urme de rugina.

Sa stii ca se simte, eu nu am pus pasla dar evident asta va ajuta la astuparea zgomotelor. Cat despre orificiile prin care ies cablurile/furtune la motor sunt curios cum le putem astupa . . .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astept sa vina caldura si o sa ma apuc si eu. Eu ma gandeam pe langa cabluri furte sa le astup cu un burete adeziv pe o parte si dupaia sa dau cu antifonul ala cauciucat o sa dau toata podeaua intrun strat mai gros dupacare o sa pun pasla sau vata minerala dupa care o sa pun presurile din dotare. Am observat ca cel putin in fata dreapta pe langa mocheta dedesubt mai sunt 2 presuri destul de groase de cate 1 cm fiecare si dupaia vine tabla. Dar cred ca sunt cam degeaba pentru ca sunt gaurite acolo unde vin furtunele de la ac iar pe langa furtune vad sub capota

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveti idee vreo firma sau cineva particular care repara scaune ? Mi-am luat de curand niste scaune sport de GTi, cel de la sofer insa, este putin muscat...

post-43351-1266319690_thumb.jpg

post-43351-1266319690_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thorium232 scaunele le-ai cumparat din constanta? recent am vazut un interior exact ca acesta si avea o gaura in scaunul de la sofer. Daca esti din ct e un atelier pe strada poporului. :)) :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat ai dat pe scaune? Ai cumparat si banchetele??

Modificat de cheloo_e13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

thorium232 scaunele le-ai cumparat din constanta? recent am vazut un interior exact ca acesta si avea o gaura in scaunul de la sofer. Daca esti din ct e un atelier pe strada poporului. :( :icon_thumright:

Nu, le-am cumparat de la un tip din Bucuresti, de pe un GTi 2.0.

Cat ai dat pe scaune? Ai cumparat si banchetele??

Am dat 250 lei + scaunele normale de pe masina personala, pe tot, fata + spate + instalatia electrica, scaunele au si incalzire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

merita sa dau 350 de lei pe scaune + bancheta Recaro ? :D Astept un raspuns ! Mersi :icon_cool:!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merita,acum depinde si in ce stare este.

Dar daca este intr-o stare buna,merita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

Am si eu o intrebare sper sa nu fiu :D . Stie cineva de la ce poate fi becul din imagine? Am cumparat masina mai de mult insa astazi m-am hotarat sa vad ce face becu' din bord. Din ce am obs eu nu s-a aprins niciodata, am pus cateva poze, daca mai are cineva asa ceva sa imi spuna si mie. Eu nu am mai vazut la alt golf asa ceva (poate nu am bagat eu de seama).Are cineva idee de la ce ar putea fi?

Cred ca a fost montat de proprietarul anterior si de asta am postat la "Modificari interioare".

Multumesc anticipat!

1005559j.jpg1005561f.jpg

1005558.jpg

post-49294-1271083565_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine, acel bec este de la alarma.posibil sa ai si tu alarma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am. Am inchidere centralizata stock (de aia cu vacuum) si atat. Oare sa fii avut si sa o fi scos inainte sa mi-o vanda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!