Jump to content

Modificari interioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

@VentoCLD:

1. Filtru confectionat

2. Lumina la scrumiera am lasat-o asa cum ii. Poti taia soclul, sa lipesti LED-ul (atentie la polaritate).

3. Am gasit o bricheta de AUDI, (cu rosu) dar n-am apucat s-o adaptez. La nevoie o sa alimentez lumina la bricheta separat de cea din scrumiera. La scumiera am de gand sa pun 3-4 LED-uri rosii, da' stau prost cu timpul, si munca de "conceptie" cere rabdare :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am desfacut manerele de la usi, unde sunt butoanele pentru geamurile electrice si am vazut ca acolo sunt leduri care au deja o rezistenta (la toate 4 usile).

Mai are sens sa pun alta rezistenta, sau doar sa inlocuiesc pur si simplu ledurile originale verzi cu cele albastre?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si inca ceva, am observat ca reglarea intensitatii luminii la bord nu mai este la fel de exacta (plaja nivelului intensitatii luminii este mult mai mica).

Oare, daca punem o rezistenta mai mica, s-ar remedia problema (evident, cu riscul de a arde ledul) ?

Am uitat sa va spun, ca am lucrat mai intai pe masina unui prieten (sa imi fac mana :salut: :salut: :lol: ) si cand o sa fie gata ma apuc si de a mea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@wabbit: din ce ai confectionat filtrul?Eu vreau sa-mi fac luminile rosii ca asa e playerul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu stiu daca s-a mai intrebat - bordul de mk3 poate fi schimbat(cu totul)? e...so '80s

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Webbit???

man da-mi si mie citeva sfaturi cum ai facut cu ledurile alea.

hai sa vb pe y: costikag

sau msn: costel@home.ro

vreau sa-mi fac si eu ca la tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wabbit=rabbit=Bugs Bunny, inamicul lui Elmer Fudd (pentru cei ce nu urmaresc Looney Toons)

Din motive obiective n-am putut sa raspund mai repede... Costi_geo, daca ai nelamuriri, posteaza-le si o sa raspund in masura in care stiu sa raspund... poate sunt si altii interesati. Din cate imi amintesc am postat in acest topic pe la inceput cum se procedeaza... in mare :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

BOGDAN: se poate schimba, se poate pune de Golf4, ce-i drept necesita ceva modificari si bani ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wabbit=rabbit
ma poti ajuta si pe mine ??

vreau sa fac ceasurile de la bord cu lumina din spate (golf4) si vreau citeva sfaturi.sau daca cineva face cadrane ,,transparente"????????????

kisslorand

zine si noua mai multe detalii despre inele ce anume ai folosit si unde gasim si noi discu respectiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Ieri am schimbat ledul de la incalzirea lunetei (cel verde) cu unul albastru.

A fost doar un test.Sunt foarte multumit si sunt hotarat sa schimb toti martorii din interior in culoare rosie .

Dar sa fie totul ok vreau sa imi schimb si culoarea la bord.

Am cautat pe net vre-un fisier in care e bordul de TD (5500 rpm si 220 km/h) dar nu am gasit.

Voi cum ati facut cu bordul sa il faceti alb?

Va rog detaliati.

Referitor la led-uri e super simplu daca pui rezistenta pe +. Apropo voi ce rezistente ati folosit?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu tot cu spray argintiu (la conserva:) ) am vopsit consola centrala, si gurile de aerisire. Dar n-am mai dat cu lac, si de cateva luni nu s-a intamplat nimic rau cu ele, sunt la fel ca in prima zi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi cum ramine cu inelele kisslorand?

nu ne dai si noua mai multe informatii?

Sunt sigur ca mai sunt si alti membrii care vor sa afle detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

wabbit, dar ce e cu ceasurile alea? sunt vopsite de tine sau ce, ca sunt misto rau asa pe alb

mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cum scot maneta de la macaraua geamului??? PLS HELP!!!

Cum scot maneta de la macaraua geamului???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

He he

Ce m-as fi bucurat sa dau peste situl asta acum cativa ani cand imi mai prindeam degetele pe la usi. Excelent link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc pt ajutor!

as mai avea o intrebare, cum se scot grilajele de la ventilatie???? banuiesc ca sunt cleme dar eu nu le vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt cate doua cleme din plastic tensionate suplimentar cu arcuri de torsiune. Pozitia lor este la extremitati, intr-o parte si alta a grilei, in mijloc, pe axa orizontala fata de care grila se roteste. Trebuie avut grija la demontarea si remontarea grilelor, pentru ca acele cleme elastice sunt destul de sensibile. Recomandarea ar fi sa se foloseasca doua surubelnite foarte subtiri - cu una se detensioneaza arcul si cu cealalta se actioneaza asupra clemei. De evitat, dar... in caz de rupere se pot lipi cu un adeziv recomandat pt materiale plastice gen Moment, SuperGlue etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult pentru informatii. de abia astept sa le vopsesc si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce fel de spray folositi fratilor? unde-l pot gasi,multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna intrebarea!

La asta nici nu m-am gandit!

Ati folosit ceva spray special sau oricare din comert e ok?

As mai avea o intrebare, arata mai bine cu lac peste vopsea sau fara??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wabbit, dar ce e cu ceasurile alea? sunt vopsite de tine sau ce, ca sunt misto rau asa pe alb

mersi!

Sunt folii lipite pe cadranele originale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ma refeream la grilajele de la ventilatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am incercat si eu azi sa fac modificari sa schimb luminile cu rosu ! toate bune si frumoase am montat ledurile rosii la butonul din stanga de la sofer si au mers ledurile perfect ! la butonul din dreapta nu se aprinde ledul ! la fel si la butoanele geamurilor pe spate ! apoi in bord am butoanele geamurilor de spate cel de dezaburire cel de aer cond si cel de recirculare al aerului ! la astea cum se schimba ledurile ? adica la toate le trebuie montata rezistenta ? ce fel de rezistenta ? multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

wabbit sau oricine altconeva care se pricepe ! cum si din ce ati confectionat filtrul la displayul ceasurilor in rosul ala frumos spre portocaliu ? la fel si cu albastru cum ati facut filtrul de lumina ?!?!?! multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!