Jump to content

Download manual de utilizare Seat Ibiza/Cordoba in romana.


ctv
 Share

Postare recomandată

ingrijireauto.ro

Si mie mi-a facut probleme fisierul cu pricina, doar cu internet explorer am reusit sa-l downloadez complet din a 3-a incercare.

il am si il pot trimite pe mail. Caut ca mai aveam si eu ceva manual.

p.s.manualul ce il am e de skoda fabia

Modificat de IONUTZ_CJV5
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare...in legatura cu manualele de utilizare-reparatie....are cineva manualul pt. seata cordoba 1.9 diesel model 1996.....??? daca da postatil.,.multumesc!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut

Manual de reparatii pentru Ibiza 1,9 SDI an de fabricatie 2001,cod mator AQM,are cineva ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Manual utilizare sau reparatii de ibi

z

a model 2001 are cineva ? Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Adrian Alecu

Da eroare pdf-ul tau, daca poti te rog frumos sa il psotezi undeva in alta parte pe un file hosting si sa dai un link sau sa il trimiti pe un email te rog frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Salutare,

As dori din suflet un service manual, sincer pe mine ma intereseaza sa pun difuzoare pe usile din spate si nu prea am idee cum. Sunt sigur ca sunt ceva clipsuri pe acolo si cateva suruburi pe la maner dar as vrea sa vad o schema ceva. Pt cele din fata am. Va rog un pic de ajutor si poze sunt ok

Am o Cordobuta din 2008.

Multam

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca aveai mai mult succes daca postai aici :lol:.

Oricum eu am manualul de utilizare in limba engleza, daca esti interesat da-mi un PM cu mail-ul tau si cand ajung acasa ti-l voi trimite, ca acum sunt la lucru.

Numai bine

Caut şi eu un manual de utilizare (User Manual) pentru Seat Cordoba 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

rog pe cineva sa urce aici schema electrica / manual utilizare pt un seat ibiza/cordoba model 2000 . multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Buna,

am o intrebare:pentru un Seat Cordoba din 2002, motor 1,4 ,clapeta de acceleratie cat costa?

Sunt din Brasov, masina a fost intr-un Service si ni s-a spus ca, pretul ar fi de 2600 ron, daca stie cineva sa ma lamureasca si pe mine...

Va multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare

De curand am achizitiona un seat ibiza 2001,110cp,/1.9tdi si nu am gasit o carte la ea ,am tot cautat dar nici o sansa.

Ma puteti ajuta si pe mine cu un manual ??/

Modificat de wanted2008
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca clapeta de acceleratie se poate si curata si readapta daca este doar murdara, iar acum un an si ceva am intrebat si eu la reprezentanta Seat din Brasov adica Dip Motors si o clapeta pentru masina mea Cordoba 2005 1.4 costa 1800 RON. Pentru curatare cauta pe forum la sectiunea Motoare pe benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde pentru ce ti s-a spus ca trebuie sa schimbi clapeta de acceleratie. S-a incercat adaptarea si nu a reusit? Da mai multe detalii, te rog, ca sa te putem ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

in manualul pentru ibiza din 2001 este cum sa deschizi manual portbagajul ? ca eu nu am gasit numai in cel din 2003 si nu am gaura aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Manualul de utilizare cred ca este incomplet tradus. Problema de care m-am lovit eu este cu sigurantele: sunt numerotate dar nu este prezentat amplasarea. Numarand sigurantele nu am reusit sa identific exact locatia (am gasit alt amperaj decat cel gasit in carte)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde pentru ce ti s-a spus ca trebuie sa schimbi clapeta de acceleratie. S-a incercat adaptarea si nu a reusit? Da mai multe detalii, te rog, ca sa te putem ajuta.

Am dus masina la un service (din nou)si a incercat tot posibilul cu aceea clapeta...ideea e ca acum se afla la noi in sufragerie piesa si ne trebuie urgent...poate stie cineva unde gasim aceasta clapeta chiar daca nu e noua sau nu e originala si la un pret mult mai mic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut,

Are vreunul dintre voi o lista cu cauciucurile care merg puse pe un Seat Cordoba 2007 ?

Multumesc anticipat !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

multumesc! este foarte bun acum incep sa studiez.imi prinde bine ca nu am nimik detalii tehnice despre masina.O seara buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

salut.

poti sa imi trimiti si mi manualul de ibiza 2001, te rog?

nicolaescu_cristian@yahoo.com

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

buna. poate cineva sa-mi spuna cum demontez la Cordoba Vario 2002 partea interioara de la portiera fata dreapta deoarece geamul electric nu se mai ridica si se aude un tacanit ? multumesc !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

sal,

am si eu nevoie de acelasi de acelasi manual pt un ibitza 2005 1.4 benzina daca ne poate ajuta cineva cu un scan

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salutari,

De cand m-am inscris pe forum tot caut si eu un post in care sa fie detaliate intervalele de service.

Mi-am cumparat de curand un Seat Cordoba 2009 1.6 16v BTS cu 70000km care nu are decat manualul de utilizare, mi-ar trebui o carte a masinii, sa stiu cand ii fac reviziile si ce trebuie schimbat.

Ma poate ajuta si pe mine cineva in problema asta?

Va multumesc!

Si scuze de post aici, chiar nu stiu unde sa postez, m-am uitat la cele mai recente, si tot nu am gasit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

salut baieti as vrea sa stiu daca are cineva un manual de utilizare pentru seat cordoba 1.6 vario:D va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Marian a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!