Jump to content

Refacere Dezaburire Luneta


codasul
 Share

Postare recomandată

Am aflat de la un amic , ca exista posibilitatea refacerii rezistentei de la lunete, stie cineva daca este adevar si de unde se poate poate procura pasta?? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este adevarat...solutia se numeste argint coloidal si se fabrica sub marcile BISON si LOCTITE

Nu reface toata grila ci 10 cm continuuSe gaseste in magazine de piese auto mai mari (gen Autocenter, Augsburg).

Preferabil sa refaci traseul intr-un loc incalzit.

Atentie, linia de refecere sa aiba cam aceeasi grosime cu linia originala. Altfel vei avea surpriza sa vedeti doar niste gauri de dezaburire

Stiu ca una se numeste " Bison Electro" costa in jura de 35-40 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Mar 17 2007, 07:46 PM) <{POST_SNAPBACK}>
Este adevarat...solutia se numeste argint coloidal si se fabrica sub marcile BISON si LOCTITE

Nu reface toata grila ci 10 cm continuuSe gaseste in magazine de piese auto mai mari (gen Autocenter, Augsburg).

Preferabil sa refaci traseul intr-un loc incalzit.

Atentie, linia de refecere sa aiba cam aceeasi grosime cu linia originala. Altfel vei avea surpriza sa vedeti doar niste gauri de dezaburire

Stiu ca una se numeste " Bison Electro" costa in jura de 35-40 ron

Multumesc de informatie Gabi.B-sa vad cum procur asa ceva !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Costa cateva sute de mii o fiola de 2,5g dar iti dau eu gratis daca-mi spui si mie cum ai facut ai schimbat motorul cu unul pe apa.

waspul@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!