Jump to content

Schimbat Tacheti Audi A6


wts
 Share

Postare recomandată

dupa intalnirea de azi vw forum din tm am decis ca trebuie neaparat sa schimb tachetii. bat foarte tare, tot timpu. atat doar ca bat, in rest masina merge beton. intrebare: - cat costa schimbatu, am inteles ca sunt la pastile, si sunt 24 la numar. de unde pot sa-i cumpar, si e greu sau nu de montat? oricum nu-i montez eu, asa sa stiu...

sper sa ma ajute cineva care i-a schimbat! thx :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cati km are masina?esti sigur ca bat tachetii?am inteles ca dupa 200000 km la motoarele astea de 2.5 tdi cad axele cu came.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si tachetii hidraulici se pot curata in decarbosolv sau ceva asemanator. Chiar merita sa cumperi noi ?

Se depun diverse 'mizerii' de prin motor prin ele si nu i-si mai fac treaba . :)

Pentru RZF : LA G2 GTI ( mootrul cu 16 V) de ce pe site-urile din UK gasesti procedura de curatare ? Pentru ca e inutila ? :P NU prea cred. :vaidecapulmeu:

p.S. Cauta in posturile mele si gasesti sigur link-ul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

masina are 200 de mi de kilometri. chiar azi am facut 200 de mi parca. :vaidecapulmeu: acuma nush daca sa`i schimb sau sa`i curat pe astia..va cer sfaturi..sper sa ma sfatuiti bine :lol: axele cu came fac zgomot? ca cei de la intalnire din seara asta vwforum au zis sigur ca`s tachetii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de curatat tachetii nu am auzit,personal nici nu cred sa aiba eficienta.acolo e vorba de uzura nu de mizerie dupa parerea mea.cand axele au uzura tot tachetii bat.ramane de vazut dupa ce demontezi care este baiul,tachetii,axele sau ambele.succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

axele sunt scumpe? ca la tacheti am asa un pret informativ... cam 80 de ron bucata x 24 de bucati :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

foarte probabil sa fie si axele uzate,neaparat sa cumperi originale!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eventual de titan ca numai au moarte, din ceea ce cunisc eu se duc la 200 de euro tachetii si axele cu,,,,, came

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

200 de euro tot? sau? nu inteleg..asa ieftin ? eu stiam ceva in jur de 500 de euro doar tachetii + axele cu came..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sorry am capat un zero, adica 2000 de euro , dar cica axele de titan nu au moarte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!