Jump to content

Greierasi


raduking
 Share

Postare recomandată

Am gasit o pozitie corespunzatoare a scaunului din dreapta si nu mai face. Probleme am avut vreo 2 ani cu fata de usa de pe dreapta...la denivelari scartaia ca naiba, am crezut ca e ceva rupt...dar nimic si nici nu am gasit vreo solutie decat sa o intepenesc cu o bucata de cauciuc, face un pic de luft, dar macar nu ma mai tortureaza. zgomotul se auzea in dreptul tweeterului.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Salut petro.ionut

Ai reusit sa rezolvi problema zgomotului din stalpul soferului? Am masina similara cu a ta, doar ca e din 2010.

La replierea centurii se aude un fel de scartait, ca si cum ceva a ruginit la motorasul care trage centura inapoi.

A mai avut cineva astfel de probleme, cu zgomote enervante la replierea centurii?

Multumesc anticipat!

Catalin

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine parcă se aude un zornăit fin în stânga dar încă nu știu dacă e stâlpul sau portiera. 

Replierea centurii se face fără zgomote dar încet de tot. Uneori am impresia că nu se repliază complet.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut incearca sa dai cu wd40 pe acel metal de care si agata broasca usii, si la fel sa dai si pe broasca usii, la un momentdat credeam ca zgomotele vin din stalpi sau de la plasticele coapte. dar defapt veneau de la acel plastic de la broasca ce freca pe metal la denivelari, la mine au disparut 90% din greierasi dupa ce am facut asta, succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Eu nu mai rezist cu greierii, cu o mana stau pe volan si cu una dau într-una in capacul de la ceasurile de bord :))

Masina: Cc din 2015 adus personal din Germania. 

Stie cineva vreun service care se ocupa cu asa ceva? Sau cineva de pe forum de aici? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la ce te referi prin capac, plasticul transparent sau "cozorocul" bordului?

le poti demonta si pune ceva banda panzata in lucul unde atinge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La plasticul transparent ma refer. Nu stiu cum sa il demontez. Si nu s-ar vedea banda aceea daca ar fi aplicata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o dezamăgire mare Passatul din punctul ăsta de vedere.

Banda o pui in spatele zonelor mate... nu in spatele zonelor transparente.

Așa am pus eu... cârpeală se numește ? dar se potrivește mașinii cel puțin la interiorul de jucărie. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reușit sa-i dau de cap, era o clema care zdranganea pt ca avea joc.

Am pus si eu banda acolo si s-a rezolvat. Mersi mult! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut! Si ca tot e vorba de greieri, unu mi-a " scăpat" pe la un motoras de incalzire sau ceva. Se aude in partea dreapta, doar la anumite nivele pe ventilator, dar aproape permanent la accelerare sau decelerare. Stie cineva concret de la ce ar fi si unde sa umblu?

 

Record-003.aac

Record-002.aac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ventilatorul climei zic eu... După torpedou.

 

Modificat de KISSSKY
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!