Jump to content

Tuning TDI fara bani


Andi TDI
 Share

Postare recomandată

sergiu_1.9tdi_asv

MSH Trebuia sa salvezi parametrii noi , atit in grupul 01 cit si in 04 , daca nu ai facuto atunci ele revin la cele standart dupa oprirea motorului. Asi avea si eu o intrebare : Daca deja am un soft modificat ( stage1+ ) mai pot face si acest tuning al saracului ?

Modificat de forceturbo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Buna ziua. In speranta ca voi primi un raspuns cat mai curand las mesajul urmator: am citit cu atentie postarile si discutiile de la inceput pana la sfarsit legat de  modificarile de crestere a IQ-ului si  avansului dinamic BTDC. Astazi am efectuat si eu aceleasi modificari la TDI-ul meu de 90 cp. Insa, din ce stiu AHH-ul meu are turbina Garret cu geometrie fixa, fata de ALH sau alte tdi-uri non PD care au turbine cu geometrie variabila. Exista posibilitatea de a distruge turbina sau altceva pastrand pentru o vreme modificarile de avans si IQ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cel care a initiat discutia asta acum multi ani se pare ca nu mai activeaza pe forum iar pe ceilalti nu intereseaza subiectul. Cred ca o sa trec la setarile de baza pt ca mi-e teama sa nu pun turbina cu botu pe labe. Momentan sunt multumit cum se misca masina, trage mai frumos ca inainte si constat si o reducere mica a consumului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

nu sare nimeni in ajutor.. insa daca mai urmaresti topicul, te informez ca am citit pe forumul comun ca nu afecteaza cu nimic turbina..

 

sunt si eu curios sa incerc diseara treaba asta..stau ca pe ace...

 

p.s. uitate oleaca ce motoare avem 1.9 90 cai, si daca te mai uiti la alte topic-uri oamenii au alde 130-140 cai si vor mai mult..sigur nu mai e nimeni cu 90 cai pe aici care sa ne dea o parere despre ce a facut la masina lui...

 

dami un pm si zimi ce modificari ai mai facut la tn sa te copii..numa' bn!

Modificat de FanBarcelona
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

La motoarele cr mai merge pacaleala cu senzorul temperatura combustibil ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
Mircione Mircea

Se pare ca a murit tipicul acesta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  Suntem in 2019, nu mai exista nimic de genul "...fara bani".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!