Jump to content

Aparat De Presiune - Cu Apa


WRC
 Share

Postare recomandată

scuze pentru intarziere... dar am avut un accident si de abia am rezolvat-o.

cat despre masina ma declar multumit.cum imprastie samponul e cat de cat ok , nu e ca "frisca" dar spuma activa isi face foarte bine treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

accident cu masina? sper ca nu e grav.

dai cu sampon auto?si mai freci dupa aia sau doar combinatie sampon-apa,pulverizat si apoi clatit cu jet si sters? nu ai facut ceva poze? :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,

eram pe centura in Galati si un prost din spatele meu nu a respectat distanta a intrat in mine, eu am intrat in altul, dupa la politie , la constatari daune , si tot asa. nu mai vreau

nu am facut deloc poze. dar o sa fac la urmatoarea spalare.

am pus direct spuma activa in bidonas , am dat pe masina am lasat-o cam 5-10 min sa actioneze , dupa jet de apa si a iesit perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achizitionat ieri Duza spumare de la reprezentanta Karcher din Cluj cu 78 lei

urmeaza sa imi fac rost de adaptor fiindca eu am aparat black&decker

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e vb de duza cu borcan gri cu sau fara robinetul acela galben pe el?

cel fara robinet am gasit si eu pe la bricostore la aceeasi suma dar este pt sampon,nu pt spuma activa.

adaptor (bosch) era 26 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am achizitionat ieri Duza spumare de la reprezentanta Karcher din Cluj cu 78 lei

urmeaza sa imi fac rost de adaptor fiindca eu am aparat black&decker

toate cele bune

Asteptam rezultatele. Eventual sa ne zici si de unde vei cumpara acel adaptor. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Muale

e cu robinet

ca si cel din postul #362

cu adaptorul nu stiu cum voi proceda

dar sper sa gasesc o solutie de cuplare a duzei

toate cele bune

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,ala pare mai ok. din ce am vazut in filmulet ar face spuma (nu asa de buna ca cea de la autobrite dar mai buna decat cele pt sampon.

cat a costat dracia?adaptor eu am gasit la 26 ron(de bosch). intreaba la un distrib b&d de adaptor sau in fc de sistemul de prindere improvizezi ceva (sau sacrifici un accesoriu ieftin -il tai )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca linkul de mai jos e cel mai concludent pentru fiecare din variantele alese....

Sunt testate atat lancea Karcher cat si cea de 50 euro....iar in primul filmulet e vorba de folosirea rezervorului de detergent al aparatului

http://www.detailingworld.co.uk/forum/show...amp;postcount=4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc in ultima instanta sa cumpar furtun de aparat karcher cu pistol(adica doar partea in care se cupleaza duza de spumare sau lanciile de spalare)

cred ca e mai usor de adaptat la capatul de la aparat unde e doar filet, chiar daca nu corespunde diametrul sau filetul

se poate face pe strung daca e nevoie un adaptor, gen reductie

azi incerc sa merg pe la magazine sa vad ce gasesc

din linkul postat mai sus se pare ca totusi ar face treaba duza

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

linkul pus de angajatul e foarte elocvent. diferenta e destul de mare intre karcher si lancea de 50e.

joky pai cat mai dai pe pistol si furtun...mai bine comandai direct asta mai scumpa. sub 100-150 lei nu cred ca gasesti vreun pistol karcher. si inca 100 "borcanelul" tau...mai pui putin si se fac 50 euro.

daca tot vrei sa o folosesti eu ,in locul tau as taia varful de la ala de sampon (daca il ai) si pui la asta.

cu adaptor de bosch te pot ajuta eu. sau alta varianta sa vb cu cel care vinde lance cu adaptor l 50e si vezi poate iti face pret doar pt adaptor (e o piesa de alama cu filet.)

asteptam un review si de la tine dupa aia.

ATENTIE! (mi-am dat seama mai tarziu) in film in primul clip nu da cu nici-un adaptor (credeam ca e cel de samponare) - acela e in clipul 2.

eu as vrea sa vad modelul asta cum face treaba ( http://aparate-de-spalat-cu-presiune.com/i...ip_image006.jpg )

Modificat de Muale
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

modelul ala e mai nou si inca nu a apucat nimeni sa il filmeze in actiune...:icon_thumright:

oricum eu am lance de-aia gen cea cu 50 de euro....de 2 ani de zile si sunt super multumit de ea....

in afara de niste curatari periodice , functioneaza ca in prima zi....si isi merita toti banii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da mai

am fost astazi la service karcher ca ei au piese de schimb

costa 100 lei pistolul si 299 furtunul, total 399

asa mai bine iau cel mai ieftn aparat karcher care sa il folosesc doar pt aplicat spuma

K 2.14 este la baumax cu 249 lei

cu tipu ala am vb si nu are adaptor pt black&decker

chestia e ca blac&decker spala f bine, aplicarea spumei active lasa de dorit

aparatu are perie rotativa pe care am adaptat-o la duza de spumare originala si asa face spuma in timp ce si se roteste peria

maine am sa pun ceva poze cum functioneaza

eu sunt tipicar rau si vreau musai sa am "frisca" pe masina

nu conteaza cat o sa ma coste dar o sa imi satisfac aceasta dorinta

toate cele bune

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

joky, ai grija ca cel mai ieftin aparat Karcher s-ar putea sa nu aiba presiunea necesara pt a face spuma cum trebuie; verifica chestiunea asta inainte de a-l cumpara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca folosesti peria de ce te mai complici cu spuma activa?tot freci mecanic-da cu sampon auto.

nu cumva la b&d sistemul de prindere e asemanator cu karcher (sau bosch?) dar are "urechiusele" mai mari,merge pilit putin. citisem undeva si parca de b&d era vorba. poate ma insel.

de adaptat,ti-am zis: iei un accesoriu ieftin la al tau il tai cu partea de intra in pistol si lipesti de o bucata pe care dai filet corespunzator cu ce are lancea de spuma in "fund" si ai facut adaptor.

din ce am vz in poze black&dekker ar avea asemanator fittingul cu bosch. pt a fi sigur mergi intr-un magazin unde le au pe amandoua.

iar adaptor bosch-karcher se gaseste!

si sfatul lui Aer Curat e bun,cu el in cap sunt si eu de nu mi-am cumparat inca asa ceva. as vrea sa probez sa vad daca pe aparatul meu slabut scoate spuma decenta sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

atasez poze cu lancea cu robinet de la karcher ,cea cu bidonul de 0.6 L

multumit de ea pina acum, spuma nu prea a fost asa cum mi-as dori eu .

imag0043hz.jpg

imag0044ai.jpg

dupa 2 minute

imag0045wk.jpg

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are 0.6l de apa,tu ce ai pus in bidon,cata spuma si cata apa?

si cel mai important - cu ce aparat ai dat spuma,ce presiune are aparatul?

- ai dat cu spuma si apoi clatit cu jet si masina a ramas ok sau a trebuit sa si freci?

(de unde ai cumparat-o/cu cat?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

eu am bidon propriu la aparat ,aparatul este postat pe paginile anterioare si este karcher K3550

aparatul trage din bidon detegent(spuma) dare nu se face nici o spuma deci deacea am luat bidonasul cu lance de spumare de la raabkarcher si a costat inaine de marirea tva 77.35 ron cu tva iar el fara tva costa 65 ron ,

spuma e luata din carrefour modelul http://www.moldochim.ro/produse.html

proportia e pe bidon trecuta in functie de murdarie , spuma a fost 29 ron bidon 5 litri

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dat cu spuma si apoi clatit cu jet si masina a ramas ok sau a trebuit sa si freci?

aparatul tau pare mai puternic decat al meu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo

nu am mai frecat decit jos la praguri acolo era mai murdara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ideal sa faci astfel de lucruri acasa pe timpul veri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am luat bidonasul cu lance de spumare de la raabkarcher

ai un cod de produs?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nicureddogsflo
ai un cod de produs?

2.641-847.0

http://www.karcher.com/int/Products/Home__...520applications

lista cu dealer din bucuresti

http://www.karcher.com/int/Service/Dealers...ED=Display+list

am luat de la raabkarcher pt ca mi-a fost foarte usor de ajuns la ei.

acum cei din bucuresti vedeti ce dealer va avantajeaza si daca au produsul cautat.

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nicureddogsflo te rugam/intrebam ceva in PM...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!