Jump to content

Ambreiaj Sport


lile
 Share

Postare recomandată

si anume ambreiajul de pe transporter de 1.9 tdi care rezista pana la 350NM.

deci sa inteleg ca e probata chestia asta? ...chiar sunt curios daca se potriveste fara nicio problema.

iar daca pretul nu e mai mare cu mai mult de 40-50% fata de cel "normal" de 1.9 atunci eu zic ca merita ...repet, numai sa se potriveasca.

in conditiile in care un ambreiaj sport nu se gaseste si vad ca asta stock e si asa putin subdimensionat (mie mi-a patinat de vreo 2 ori in 11.ooo km) l-as lua in calcul foarte serios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

kitul de ambreiaj de multivan costa vreo 8-9 milioane la vremea respectiva, diferenta fata de cel stock era cam de 10%, deci nu va speriati!

probata nu este, insa asta e raspunsul primit de la luk Anglia (imi pare rau ca am sters mailul) si aprobat de cei de la Nurvil.

si inca ceva, depinde de ce echipare are masina! luk sau sachs pentru ca eu am avut luk si pentru asta m-am interesat.

Modificat de lile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca ma intereseaza si pe mine. am probleme cu ambreiaju de cand am luat masina. cand l-am intrebat pe neamt ca de ce scutura putin mi-a zis ca masina nu-i noua si mucles, avea dreptate. as vrea sa stiu si eu la cat ajunge un kit deasta si in perspectiva unui eventual cip tuning.

mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Baieti cu ambreiajele de Transporter ce au facut pana la urma? Si-au montat, s-a potrivit, ori s-au lasat pagubasi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut, nu stiu ince masura te avantajeaza un ambreiaj de T5 atat timp cat motorul de 1.9 tdi AXB are cuplul 250 Nm.Ca si piesa se potriveste ambreiajul LUK de T5 pe Golf V, dar cu volant LUK altfel nu se pupa la prindere. Diferenta de pret este de 150 lei intre ele. volant la T5 si Golf V 1.9 tdi este aceiasi ca si cod in programul de original. Parerea mea este ca doar codul difera ca si neamtul a pus la G5 03G 141 015 N si la T5 03G 141 015 M. Asa se intampla si la pompa de apa unde se potrivesc 3 coduri diferite piesele fiind identice. Nue nimic sport sau mai bun sa pui de T5. cel mai bine cei interesati sa astepte sa faca cineva un ambreiaj pentru cei cu piciorul greu.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Reactivez acest topic :)

 

Noi cu 1.9 ce variante avem ? vreo sansa la un ambreiaj mai rezistent ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!