Jump to content

Beculet de benzina (intrebare tampita)


razvanT
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tracto

    15

  • MKA III

    12

  • taz21

    11

  • GenuVW

    9

Top Posters In This Topic

Posted Images

adrianviperdodge2012

Nu cred ca se incadreaza in aceasta arie(rog un moderator sa mute postu; daca e necesar),dar am cumparat un ceas indicator de combustibil analogic si are cativa pini in spate,stie cineva cate fire pleaca de la sonda din rezervor? multumesc

post-90714-0-65536400-1334383693_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 singur vine in bord, pinul 21 din mufa ceasurilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

am vazut dicutia,nici la mine nu era bec la benzina.dar am fost nevoit sa schimb un bec in bord si am vazut ca are loc pt mai multe becuri in bord in partea de jos.am pus un bec la misto in ultimul locas care era aproape de ceasul de benzina, si surpriza cind am ajuns cu indicatorul la o linie jumate rosie sa aprins becul deci incercati si voi .locul pt bec exista doar bec nu.bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista la toate bordurile, doar la cele la care incepe kilometrajul de la 0 si sunt facute de VDO

Modificat de SethBv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adrianviperdodge2012

Adica daca ceasurile mele sunt VDO si nu incepe km de la 0 nu se va aprinde becul de benzina in cazul in care pun?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai intai uitate daca poti sa pui becul. Costa 2 lei un bec asa ca nu ai ce pierde daca incerci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca s-a lamurit toata lumea cum sta treaba cu beculetul de la benzina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!