Jump to content

Troznit In Parcare De Peste 1000euroi


DraKu
 Share

Postare recomandată

Dimineatza am gasit-o cu urmatoarele caracteristici:

-bara fatza, coltu stanga arcuit spre exterior, usor pleznita

-spoiler negru de jos coltz stanga arcuit spre exterior, usor pleznita

-prinderi far stanga rupte zgarietura adanca in plasticul farului

Pe la PBN afacerea e minim 1000euro

Daca imi iau eu piese de 2 lei (far taiwanez + bara italiana + spoiler orig ca altu nu e) si eventual manopera ies undeva la 12 14 mil.

Voi ce zicetzi ... cum iese cu astea mai ieftine?

Sfaturi va rog... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aproape sigur bara+spoilerul merg reparate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa mergi pe piese originale...e Audi totusi,merita

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bara se repara in cel mai rau caz in fibra de sticla, vorbeste si tu cu baietii care au anunturi pe forum.Spoilerul se poate repara si el dar va trebui probabil vopsit si el si daca tot reusesti sa faci economie pe partea asta ia si tu un far bun sa nu faci mormoloci :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi pt ce e bun casco....parerea mea sa le repari. Si nu uita, la Audi trebuie casco ! Eu am casco, si ma mandresc! Pot sa stau linistit in privinta asta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ... dar stai linishtit cu 100 de euroi pe luna in minus (generali).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai bine decat sa-i facem omului teoria CASCO , cred ca mai bine l-am ajuta sa-si rezolve problema.

P.S. Stai cu 100 euro pe luna mai linistit...dar ce ai patit tu e o nimica toata, daca isi parca unu TIR-ul in ea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cauta la dezmembrari,cam in situatia ta sunt si eu,trebuie sa schimb bara fatza cu tot ce tine de ea,la dezmembrari ma costa 35% din costul barii noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stai departe de PBN, PBV sau tot ce tine de service Porsche. Daca e musai te duci akolo, cu chestii grave. Ce ai tu se repara usor si fara sumele astronomice de la Porsche. 1000 cu manopera sau fara ? vezi ca se poate estima manopera, baietii aia destepti au toate activitatile normate, si chiar daca sta 5 minute la masina si normarea zice ca activitatea aia face 40 de minute te taxeaza 40 de minute. Mai asteapta si alte pareri vis a vis de porsche...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul in care nu o repari pe casco stai departe de PBN & co (un motiv ar fi costurile dar mai sunt si altele). Vezi la sectiunea service de ce ateliere de vopsitorie au fost oamenii multumiti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

intzeleg treaba cu pbn pbv .... 1000 1200 cu tot cu manopera dar tot e mult ....

citeam de rpa autoservice .... o sa incerc pe acolo sa vad care e treaba ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca si la Lasting. Se fac multe Audi-uri acolo asa ca au experienta. Si fac si repede rost de piese

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

posibil ca da posibil ca nu ... cert e ca nu l-am gasit pe vinovat si va trebui sa o repar eu ... plus ca am impresia ca rca nu despagubeste mai mult de 3000ron nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asigurarea RCA despagubeste pana la 1,5 miliarde pe an ..... deci despagubeste , mi-a zis mie un politist .

3000 ron e prea putin .

Eu zic sa incerci sa o repari .

Fata de casco , eu nu am si nu am patit nimic la ea in 2 ani de zile , am economisit 2400 euro in 2 ani .... e ceva .

E bun sa zic dar pentru oamenii ca sunt cam grijulii sau care merg toata ziua prin oras cu masina . Eu o utilizez doar acasa-servici si inapoi acasa si daca ies prin oras .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da adevarul e ca pana acum de cand am mashina am economisit cam 700euro ca nu am inca 1 an cu ea ...

si eu merg pe principiul ca decat sa casthi buzunarul mai bine casthi ochii dar uite ca daca ai tu grija se gaseshte un inapt care are el grija ... tot ce imi doresc este sa nu prind unu dasta' in flagrant ca imi e ca ajung pe la jilava in concediu de odihna ...

O sa incerc sa repar piesele orig deocamdata nu sthiu unde sa ma duc (am 2 variante deocamdata rpa sau lasting) nu de alta dar piesele originale sunt cam asha:

bara 940

spoiler 180

far simplu valeo 770

+eventuale plasticutze pe acolo sperand ca e doar atat ....

Daca mai avetzi ideei de serviceuri .... postatzi va rog .... dar nu pbn unde vopsitu barii dureaza 3h si manopera pe ora este 105ron, fapt relatat de ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina precedenta nu am avut casco si cand a fost sa o vand, in 2 zile am gasit aripa lovita in parcare , oglinda smulsa si o usa infundata.Fiind cu nervii la pamant am vandut-o in pierdere, omul care a luat-o zicand ca o repara el. Acum platesc la casco cam 1400 pe an ,dar desi eu am cascat ochii am avut urmatoarele probleme: gasita zgariata pe capota si potbagaj cu cheia urat de tot, am gasit o oglinda smulsa din nou, m-a lovit in spate unul care avea asigurare la astra care mi-au zis clar ca nu imi dau banii decat peste cel putin juma de an.Facand socoteala am iesit chiar un pic in castig cu CASCO.Acum nu ma mai zgarcesc la dat bani pt ca daca dau eu din buzunar stiu sigur ca ma va costa mult mai mult orice avarie.

Oricum ai putea sa incerci la dezmembrari pt unele piese ca doar si alea de acolo tot originale sunt ...bine asta in caz ca nu esti superstitios.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma treaba cu casco trista dar adevarata ... nu mai zik nimik ... ai dreptate .

o sa vad la dezmembrari poate gasesc farul .... deshi nu prea cred ... nici nu prea sthiu unde sa caut la dezmembrari dar ...

Modificat de DraKu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.Vezi la vanzari da si tu un search cu "dezmembrez" ca o sa gasesti acolo un A4 care inca are ce cauti tu pe el.

Modificat de Bambu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!