Jump to content

Jante Chicago Volkswagen Individual


vwalin
 Share

Postare recomandată

salut vreau si eu un set de 4 buc de astfel de jante. La PBN sunt 1350 + TVA. stie careva de unde le pot lua mai ieftin? Vinde careva?

Si cine are poate sa imi zica si mie cat de rigida e masina cu ele? Cum se comporta pe drumurile noastre?

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu as vrea astfel de jante sau ceva cat mai asemanator, dar cele oferite de Porsche sunt pe 18". Are cineva idee daca se pot gasi si pe 17"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am Chicago de 18 si masina e foarte misto. Vin automat cu suspensia sport si masina e incredibil de stabila ( pentru un passat ). Pe denivelari gen sine de tramvai e foarte nasol. Trebuie sa mergi incet. Eu am 12000 Km si inca nu am strambat nici una si nu merg tocmai incet. Oricum nu imi pare rau ca le-am luat . La inceput voiam 17, dar cele de 17 cu greu le deosebesti de cele standard de 16. Astea de 18 se vad ca sunt altceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Sal,

Intreabal pe "TIR" ca el are jante denastea.

Poate stie el mai ieftine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

cred ca pot sa va fac eu rost de astfel de jante mai ieftin.... dati-mi un pm sa vedem cine e interesat, si promit ca in max doua saptamani vin cu pretul. Marfa va fi noua, din reprezentanta, se va putea da si factura cu TVA pentru doritori .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau exista varianta replica.. care se gasesc si pe 17 si sunt mult mai ieftine.. ejante.ro ca referinta de pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pot face rost de jante Chicago originale din germania cu pret final 422.euro/buc. cine vrea factura...da si tva :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!Citeam topicul si am aflat de ejante.ro.Imediat am si intrat acolo si intr-adevar am vazut tot soiul de jante care mai de care mai aratoase si la preturi excelente.Dar am si eu o intrebare,ce puteti spune de calitate mai ales ca sunt niste marci de care nu am mai auzit pana acum.Or fi alea jante de o groapa sau nu?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut aline.

vb cu edy moza ca el acum si-a lua din italia pe 16" sub 400 de euro cred.exact ca si ale mele sunt

post-19256-1224190741_thumb.jpg

Modificat de flotouran95
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu vorbesc de 422 euro/buc pentru jante pe 18" originale de la reprezentanta, jante care echipeaza Volkswagen passat INDIVIDUAL. Asa cum zice si titlul, prefer sa nu-mi dau cu parerea de "facaturi", chiar ieri am vazut un B6 cu niste contrafacute care voiau sa semene cu astea originale, arata infect dupa parerea mea .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!

Am si eu o oferta de la un cunoscut , jante de Passat B5,5 originale (cum sunt pe masinile politiei) , mie personal imi plac foarte mult. Vrea 400 de euro pe ele cu tot cu cauciucuri, care mai merg un sezon de vara. Voi ce ziceti , e mult , merita ? Jantele sunt in perfecta stare, sunt pe masina cu care circula el zi de zi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Merita, nu sta pe ganduri. ;) Road America se numeste modelul ala de jante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
salut aline.

vb cu edy moza ca el acum si-a lua din italia pe 16" sub 400 de euro cred.exact ca si ale mele sunt

who's Edy ?! :)

nu de alta dar sunt curios de unde l-a procurat, ca si vreau modelul acesta, dar pe 17" pt ca pe 18" deja sunt mult prea mult ca pret + intretinere :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva niste jante pe 16, pentru vw bora negru cu latimea jentei de 7.5, CARE SA DEA BINE PE MASINA, EVENTUAL DACA EXISTA POZE . Multunesc anticipat.....

Modificat de bastocle
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Stie cinve daca modelul de jante Chicago sunt si pe 16 ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Decat sa luati replici care se vad de la o posta ca sunt copii ieftine mai bine orientati-va spre ceva original VW de 16/17 sau jante aftermarket rh, aez, dotz, dezent si altele ale caror nume nu imi vin acum.

Nu vorbesc de OZ, BBS care au preturi off the chart :)), desi second hand sunt la preturi bunicele.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si daca mai dai peste unul ca mine care nu ii plac jantele de aliaj, poti gasi nelovite si nefolosite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

are cineva idee care e diferenta intre chicago original si una aftermarket? ideea e daca le poti deosebi din poze de exemplu ... vreau sa imi cumpar niste jante chicago si am vazut doar poze cu ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai te uiti pe interiorul jantei si acolo o sa vezi stantate semnele vw si cu caracteristicile jantei. Si nu gasesti mai mici sau mai mari de 18'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 11 months later...

Buna ziua , sunt si eu posesor de Passat Sportline  Individual si as vrea sa vand jantele de pe el , sunt exact modelul individual pe 18 originale , cu ele a venit masina , arata extraordinar dar incep sa se planga aia mici ca ii cam zgudui prin oras . As vrea sa pun pe masina ceva pe 17 , nu sunt sigur insa ca se simte diferenta , sper totusi sa creasca confortul .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur o sa simti diferenta, la confort.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok , multumesc .

 

Daca pun jante pe 17 pot creste de la 40/18  la 50/17  inaltimea flancului anvelopei sau trebuie sa raman  45/17  ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

No, eu am jante 235/45/17 - eu zic ca dau bine pe masina. Ale tale sunt superbe..... :icon_thumleft: mi-am cautat si eu inainte sa le cumpar pe atea care le am acum ... dezavantajul lor este ca rup la rinichi.... :icon_geek:  si pretul anvelopelor.

 

de vineri pana duminica sunt in TImisoara.... asa ca ne putem vedea sa iti faci o idee cum dau pe masina. Ma suni daca vrei, telefonul meu este in semnatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze pentru off topic , in weekend sunt plecat din oras imi pare rau  ca nu ne putem vedea  . Poate imi poti trimite o poza la tileagabriel@yahoo.com . 

 

50/17 nu merg pentru un confort sporit ? 

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!