Jump to content

Cum scap de urmarile lustruirii caroseriei?


mmaniaq
 Share

Postare recomandată

Salutare,

Masinuta mea tocmai a primit un lustru meseriash. Problema e ca au ramas urme de la pasta de lustruit (pe chedere,, la imbinari, etc).

Cum scap de ele? Ce solutie sa folosesc sa mearga atat de pe cauciuc cat si de pe tabla vopsita (fara sa atace vopseaua sau materialul)???? :salut:

Merci :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am fost deja cu ea la spalat si nimik..urmele raman....ar trebui ceva solutie...pentru ca doar cu apa nu pare sa mearga jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu la spalat. Freci tu insistent cu mana si cu carpa umeda (vezi sa nu zgarii vopseaua)

BTDT

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

glumind (relativ la titlu) - pui mana pe o bucata de smirghel (cu granulatie ceva mai marisoara), si daca te stradui vre-un sfert de ora nici nu o sa mai zici ca ti-ai lustruit caroseria :salut: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iei o periuta de dinti hard si freci pe unde a ramas ceara. Eu asa am facut dupa ce am incercat alte 742 de metode :(. E obositor dar cam asta ar fi singura solutie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incearca sa freci zonele de plastic sau cauciuc cu o carpa imbibata in ulei siliconic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate nu prea se mai scot!!! Nici la jet la spalatorie, nici cu diluant, nici cu alcool, nici macar timpu nu le scoate si iti spun din experienta. Poate sa incerci cum a spus "s_c", foarte insistent. Nu incerca cu alte chestii ce pot zgaria sau matui vopseaua. Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

salutare..am un g3 visiniu nemetalizat ba e cea mai rea vopsea care exista!! si de ce?..am polishat-o , ceruit-o de toate i-am facut,am petrecut ore in sir pe ea, urme raman la cea mai mica atingere nu mai stiu ce sa ii fac ziceti voi mai bine o vopsesc metalizat asai .. ? :-|

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!