Jump to content

My Gti Is Born


NFS

Postare recomandată

Salutare la toata lumea! In sfirsit pot sa spun cu gura mare ca am intrat si eu in clubul select de posesori unui Golf V GTI.Un vis devenit realitate care a inceput cu prima aparitie a masinii la SIAB.A fost dragoste la prima vedere si in secunda aia m am hotarat ca asta e viitoarea masina.Si dupa multa munca ,transpiratie si sange acum este a mea for ever!Configuratia este urmatoarea: 5 usi,rosie,DSG,bixenon,trapa,pachet iarna,jante de 18',tempomat,climatronic, scaune incalzite, asistent urcare panta si inca cateva mici dotari gen cotiera si pachet depozitare.O sa urmeze si cateva schimbari la exterior si putine pe interior dar in timp.Masina merge ca un vis si inca nu am terminat rodajul.Prin aprilie o sa i fac o tura p afara sa vad cum se comporta. :Driver:

post-4090-1173023616_thumb.jpg

Modificat de NFS
Link către comentariu
hai...baga poze.

ce ai de gand sa modifici??

sa incep cu spoiler fata/spate probabil de la rieger cu evacuare miltec (quad) praguri inca nu m am decis de la cine, capota si acoperis negru geamuri 50% fata 20% spate,eventual neoane.

Link către comentariu

Super tare ... trebuie sa recunosc ca si visul meu este tot un GTI...rosu :Driver: . Sa o stapanesti sanatos si sa faci cati mai multi km cu ea !!! Sa ne spui cum se comporta cutia DSG, isi merita banii ???

Link către comentariu

Felecitari pt. alegere. Sa te bucuri de ea cat mai mult.

Asteptam poze - jantele de 18 sunt stock?

Link către comentariu
Super tare ... trebuie sa recunosc ca si visul meu este tot un GTI...rosu :Driver: . Sa o stapanesti sanatos si sa faci cati mai multi km cu ea !!! Sa ne spui cum se comporta cutia DSG, isi merita banii ???

Multumesc.Cutia DSG isi merita toti banii.Eu am fost totdeauna fan cutie manuala dar cand am facut test drive cu DSG am ramas foarte impresionat.Nu se compara!Cine spune ca e doar o cutie automata greseste grav.Pe langa consum mai mic senzatie este de nedescris.Am condus si varianta manuala si imi pare rau dar nu existe grad de comparatie.E pacat sa iei un motor exceptional fara o cutie pe masura.

Felecitari pt. alegere. Sa te bucuri de ea cat mai mult.

Asteptam poze - jantele de 18 sunt stock?

Multumesc pt urari , o sa vina si poze in curand.Din pacate jantele de 18 nu sunt stock ci costa 420 Euro toate patru.Daca vrei sa le ei aftermarket costa 500 fiecare fara cauciuc.

Link către comentariu

sa o stapanesti sanatos.

cred ca ma inscriu si eu la un test cu una doatat cu dsg. chiar sunt curios cum se conduce.

Link către comentariu

Felicitari pentru alegerea a 3 lucruri: GTI, DSG si trapa. :Driver:

Link către comentariu
Felicitari pentru alegerea a 3 lucruri: GTI, DSG si trapa. :huh:

Merci trapa era obligatorie si isi merita toti banii.

Si felicitari pt noul S3!Inca un supercar pe strazile din bucuresti.Vreau impresii si sa ne o arati si noua. :huh:

Link către comentariu

Felicitari si de la mine.

Si pe mine ma bate gandul cand iese din garantie sa pun evacuare Quad , in privinta prelungirilor (bara fata, spate, praguri) dupa ce am vazut ca ating si asa pe dedesubt in unele locuri am renuntat.

Configuratia pe care ai ales-o este foarte ok, mai putin DSG (nu ca n-ar fi cutie buna dar sunt eu mai conservator in privinta asta).

Modificat de DOOM
Link către comentariu

Evacuarea quad ti-o poti monta la Porsche ( asa am facut eu ) si nu sunt probleme de nici o garantie...

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!