Jump to content

Vento Vr6


DONU' VR6
 Share

Postare recomandată

Golf 3 sau vento nu are senzor care te avertizeaza daca nivelul uleiului este sub minim !! Daca se aprinde insemna ori ca face masa pe undeva firul de la sonda ori nu ai presiune la ulei !!

nu te contrazic cu absolut nimic....dar stiu ca am avut uleiul sub minim si cand plecam mai brusc de pe loc se aprindea martorul de alte pericole...iar dupa ce am completat uleiul nu mi-a mai facut.....acu......nu stiu ce sa zic....sa mai fi fost si de la alte lichide pe care sa le fi completat cei de la service???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • DONU' VR6

    24

  • mask2k

    8

  • D@ny

    4

  • Bogdan_wrc

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

Intrebare intrebatoare!

Am facut motorul. M-a dus 5000 RON.

Sunt foarte multzumit, nu papa ulei deloc, a scazut si consumul, fuge foarte bine, dar mai am o problemutza.

Am dat jos amortizorul de zgomot si toba finala.

Pe masina mai e decat suportul catalizatorului si cu toba intermediara.

Nu pot sa va explic cat zgomot face. E infernala. Nu se poate sa accelerzi in nicio treapta. Daca ma aude garda m-am nenorocit. Mai umblu o vreme cu ea asa ca imi trebuie niste banutzi sa fac evacuarea.

Intrebarea este. Stie cineva? Dupa ce voi pune toba finala, va mai amortiza din zgomot, avand in vedere faptul ca nu mai pun amortizorul de zgomot? S-a jucat cineva cu tzevaraia la VR6?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nasoala chestia asta cu zgomotul:)

vr6-le ca sa nu mai faca zgomot ii trebuia toba mare de sub bancheta din spate cea dreptunghiulara sa ii zic asa , poti sa ii pui tu mama finalelor ca tot va face un zgomot infernal! si ornamentul care il ai amplifica un pic , e cumparat de la mine de catre serban:), eu l-am dat jos din cauza zgomotului, el mi-a zis cand l-a montat ca nu face zgomot mai mult dar avea tobele !

daca nu vrei zgomot pui toate tobele originale la loc ! finala 9 mil , spargatorul de flacari 3,5 mil, intermediara mare nu stiu cat e dar cred ca e destul si aia !

bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merci mult.

O sa incerc totusi cu finala fara amortizor de zgomot. Poate pot circula totusi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva ce reprezinta exact cele 7 meniuri din computer-ul de bord?

In afara de turometru electronic restul nu stiu ce inseamna...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa nu gresesc:

Sus indica ora, distanta parcursa, viteza

Jos indica consumul, temperatura uleiului, temperatura exterioara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu se refera la alea , se refera la meniul "ascuns"

scria undeva pe aici ce sunt fiecare dar nu mai stiu unde!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

pt tobe modificari de tobe si tot ce tine de sunet contactati-ma ca stiu ce trebuie facut si am si cu ce

id:ugodvamesu

tel 0722410820

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O cutie de VR6 din '94 pentru motor 2.8 AAA (sau de 2.9 daca se potriveste) are cineva?

Am spart cutia...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram pe drum, a inceput sa piarda ulei..., am oprit sa mananc la un restaurant si cand am plecat am uitat ca sunt in belele cu cutia si am plecat brusc in vreo 3-4000 de ture. In momentul in care am dat drumul la ambreiaj a cedat cutia... Bucati din carcasa si pinioane sparte sarisera la vreo 10 metri in spatele masinii...

Cam atat.

Cine ma ajuta cu o cutie in stare buna?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!