Jump to content

Manual Reglaje Carburator Pierburg 2e-e


andreiu
 Share

Postare recomandată

Salut.As vrea sa intru in legatura cu cineva care cunoaste cat de cat limba cehoslovaca.Am reusit sa gasesc pe www un pdf cu instructiunile de reglaj pt relanti,CO,deceleratie,masuratori,etc pt Pierburg 2E-E dar este in limba cz.Cineva??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut.

Am niste vorbe pentru tine, am tradus niste documentatii.... e un hobby permanent la mine Pierburg 2E.... si iarasi de actualitate.

Daca-ti mai trebuie, spune-mi si... vedem daca si cu ce te pot ajuta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Hello.Am rezolvat problema.Am un prieten care a reusit sa traduca din cz si am si facut reglajele respective mai putin reglajul pt supapa 2nd stage.Ceva idei??Mrs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut.

Am niste vorbe pentru tine, am tradus niste documentatii.... e un hobby permanent la mine Pierburg 2E.... si iarasi de actualitate.

Daca-ti mai trebuie, spune-mi si... vedem daca si cu ce te pot ajuta...

salutare ! daca mai este un hobby pt tine .. nu vrei sa ma ajuti si pe mine cu o problema la un pierburg 2ee? s-a apucat deodata sa stea relantiul numai in 3500 RPM si nu stiu ce are .. am incercat si cu alta dracovenie din aia de ii faca relantiul ( stii tu cu mufa lata si 2 vacumuri ) si face la fel .. nu reusesc sa ma prind ce are :icon_thumright: help pls pana nu innebunesc de tot ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.In primul rand desfa surubul de la supapa de deceleratie (cea din dr carburatorului) cat poti de mult si vezi daca se rezolva problema , daca nu vezi daca cablul de accel sau pedala raman cumva intepenite ,la fel si axul respectiv de la carb.Apoi mai ramane de verificat potientiometrul si/sau mufa pina la el.Fa asa si tine-ma la curent.Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
paco6(GOLF2 87')
Salut.As vrea sa intru in legatura cu cineva care cunoaste cat de cat limba cehoslovaca.Am reusit sa gasesc pe www un pdf cu instructiunile de reglaj pt relanti,CO,deceleratie,masuratori,etc pt Pierburg 2E-E dar este in limba cz.Cineva??

salut daca mai ai manualul acela il poti posta te rog sa il poata downloada si altcineva?:wub: am si eu un astfel de carb si nicicum nu-i pot regla relantiul co2-ul si lag-ul de la acceleratie:(((((..pls deja imi iasa fum din creier de la cate am incercat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal.Am sa pun aici linkul de unde poti downloada pdf-ul.pdf.Tine cont ca e bine inainte de a face reglaje la carb ,trebuie sa verifici bine tot ce tine de vacuum,sa cureti carburatorul,sa verifici aprinderea.Ati urez succes si tine-ma la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
nitu_ovidiu82

dar nu apare nimic la linkul dat de tine

Modificat de nitu_ovidiu82
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!