Jump to content

Discuri pe spate la golf 3


Turbocip
 Share

Postare recomandată

:salut: salutare tuturor

as vrea sa-mi pun si eu in loc de tamburii de pe spate la golful 3 niste discuri . cam ce ar trebui sa modific (prinderi, adaptari, etc)?

mentionez ca am si ABS

Thanks

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce vrei sa pui discuri pe spate??? Pentru asta ai nevoie sa schimbi toata puntea, cu una de la un model echivalent mai puternic care are discuri.

Dar inca odata, de ce vrei sa schimbi tamburii cu discuri?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lori si-a pus discuri pe spate si n-a schimbat puntea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea mai ieftina varianta este o punte de mk2 gti.Eu asta am facut pe Vento-ul lui socru-meu,si frineaza mai bine,zice el.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact asta am facut si eu. (Fuzeta+discuri Golf2 GTI) Intr-adevar franeaza mult mai bine, schimbarea o simti la viteze mai mari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Al meu Golf are de serie,dar nu are ABS,ma rog,nu ma pling,e fff. bine si asa,raportat la greutatea masinii.Ma rog,vara asta il bag la vopsit si modificat,si tot atunci poate mi adaug ceva dotari.......ca de ex discuri perforate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Diferenta dintre puntea de CL/GL si puntea modelelor cu pretentii sportive la MK3 este prezenta in interiorul puntii, in partea transversa, a unei bari (de torsiune?) de 18-22mm, care o face mai rigida. Iar in fata in plus exista o bara antiruliu, tot de 18-22 mm, in functie de model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si asa ceva,dar cea de fabrica e fff moale asa ca am sa o schimb cu una de curse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci pana la urma sa inteleg ca nu trebuie sa schimb puntea din spate , ci doar fuzete + discuri ... ??? :shock:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur!atit doar ca nu stiu daca e aceeasi prindere ca la mk3,dar 95% ca da!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va trebui sa schimbi si cablurile pt frana de mana.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... Si sa reglezi limitatorul de franare pentru puntea spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!