Jump to content

Passatul Meu Negru


matteo

Postare recomandată

din vara asta am un passat de care sunt foarte incantat. inainte am avut bmw si credeam ca nu o sa ma mai simt bine in alta masina dar m-am inselat. masina este din 2000 decembrie, este un PD cu motor de 116 CP, 1.9 TDI, climatronic, incalzire in scaune, geamuri electrice. i-am schimbat distributia pentru ca trebuia schimbata, uleiul, filtrele si cam atat. are 143.000 km acum, cutie tiptronic. o sa trebuiasca sa ii schimb uleiul la cutie. si ma gandesc sa incep sa ii fac un mic "facelift" ca sa zic asa. nu am un mecanic "al ei" si mi-as dori unul bun. sunt nou pe forum si astept sfaturi. as vrea sa vin si la intalniri. si inca ceva: cred ca este singurul vw passat din romania (din cate stiu) adaptat pentru a putea fi condus de catre o persoana cu dizabilitati.. eu sunt pe carucior in urma unui accident. comenzile mi le-am adus din state si sunt foarte fiabile. astept pareri si sugestii. o sa pun trei poze, sunt singurele pe care le am pana acum. o sa ii mai fac pentru ca merita.

post-11034-1172496865_thumb.jpg

post-11034-1172496889_thumb.jpg

post-11034-1172496902_thumb.jpg

Link către comentariu

Salut matteo,

Bine ai venit pe forum! Sa stapanesti sanatos passat-ul si cati mai multi km fara incidente neplacute. Din pacate nu pot sa-ti dau sfaturi nici in ceea ce priveste intalnirile (dar cu siguranta gasesti tu mai multe info pe forum) si nici un mecanic bun nu-ti pot indica dat fiind faptul ca eu locuiesc in Ro doar cand mai vin in vacanta. Astept cu nerabdare (si banuiesc ca nu sunt singurul) si poze din interior, eventual o descriere mai amanuntita a masinii. Da-ne detalii si cu privire la comenzile speciale (desi e un lucru pe care nu si-l doreste nimeni, dat fiind contextul ma gandesc ca nu prea ai avut multe posibilitati de a alege...si te felicit pt curajul de a nu fi abandonat placerea de a conduce!). Posibil ca tu spargand gheata pe tema asta sa fie si alte persoane interesate de aceleasi accesorii!

Inca odata iti doresc nenumarati km si da-i bataie cu pozele :P

Link către comentariu

merci cosmin. acestea sunt poze facute azi. se pot vedea si comenzile. desigur m-as bucura daca as vedea cat mai multe persoane in situatia mea la volan. intr-o astfel de situatie o masina este mai mult decat necesara. ce mai are masina, din fabrica (pentru ca eu inca nu i-am pus nimic; de abia in primavara asta o sa incep): incalzire in scaune, 6 airbaguri, abs, asr, geamuri electrice pe fata, farurile de ceata sunt incorporate in blocurile centrale, frigider in torpdedo (dar asta au mai toate passaturile) si cam atat din ce-mi amintesc acum. cum va arata? inca nu stiu :huh: dar, in functie de buget, sper sa arate cel putin... deosebit. evident, astept sugestii ;)

post-11034-1172610950_thumb.jpg

post-11034-1172610959_thumb.jpg

post-11034-1172610969_thumb.jpg

post-11034-1172610977_thumb.jpg

post-11034-1172610984_thumb.jpg

post-11034-1172610995_thumb.jpg

post-11034-1172611002_thumb.jpg

post-11034-1172611008_thumb.jpg

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!