Jump to content

Ceva Piese De T3


jan
 Share

Postare recomandată

Salut! Ma infiltrez si eu pe-aci, pe la Transportere. Incerc sa montez un wasserboxer la broasca. Pentru asta ar trebui sa-l reconditionez, probabil (nu l-am luat inca, cred ca e un 1,9 serie GW, dar e cu carburator); pe urma cred ca trebuie un volant de 215mm de motor aircooled, placa de presiune, poate, nu stiu daca merge placa de Tip1 pe volant de T3/typ4...

Cei care aveti (sau ati avut) wasserboxer pe masina, exista vreun loc specializat in piese de motor de-asta? (pe saituri nemtesti, spre exemplu, un set de garnituri costa vreo 150E, n-o fi mult?)

Sau vreun loc unde au multe dezmembrate?

Sau are cineva piese ramase de care vrea sa scape? (mai ales ramasite de la aprinderea electronica, injectie...)

Orice sfat e bine venit.

Multam.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ai ceva poze?

Ala-i cu injectie, io am gasit unul cu carburator.

Unde ai pus raadiatorul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am desfacut motorul (wasserboxer seria DG -1900 cmc) si-mi lipseste un "pantalon": e spart. Are cineva ramas vreunul d-asta?

Imi ramin nefolosite volantul si placa de presiune de 228mm, in stare buna, zic eu, discul e uzat; mie imi trebuie volant si placa de 215mm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!