Jump to content

Audi MMI Navigation


myllenyum
 Share

Postare recomandată

Se pare ca a aparut noul DVD de navigatie in care este inclusa si Romania. A facut cineva teste cu el ???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca este o varianta hack-uita, nimic original, dar cica merge binisior. A avut DVD-ul un prieten si a fost destul de multumit. Personal nu am incercat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde se poate gasi varianta asta?? Pe la targuri cumva???

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Administrator

pentru MMI a aparut varianta oficiala. Am cerut pret la PBV si costa 1500RON+TVA :|

Partea buna a lucrurilor este ca protectia DVDului este destul de simpla :D

Pentru RNS-E (A4 & other old Audi) a aparut ultima varianta (2007) dar contine de la Ungaria spre vest totul .. Exista Grecia dar nu Romania din pacate :somnmare:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda am vazut si eu varianta pentru mmi dar e jalnica pentru romania.... nu cred ca merita achizitionata daca nu ai drumuri dese in exterior ... cred ca la fel de bine te poti descurca i cu un PDA.... si pentru estul europei este mai detaliat ca harti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru MMI a aparut varianta oficiala. Am cerut pret la PBV si costa 1500RON+TVA :|

Partea buna a lucrurilor este ca protectia DVDului este destul de simpla :lol:

Pentru RNS-E (A4 & other old Audi) a aparut ultima varianta (2007) dar contine de la Ungaria spre vest totul .. Exista Grecia dar nu Romania din pacate :huh:

Cat costa varian 2007 pentru A4 si de unde se poate procura de la noi??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul cred ca e fix, nu stiu daca variaza in functie de modelul autovehicolului din moment ce ai pe el MMI Navigation. DVD-ul ar trebui sa se poata achizitiona de la orice dealer VW, implicit si audi, din romania sau de la Porsche Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca pentru Navi Plus cu CD nu a aparut inca nimic cu Romania? Nu-i inteleg! Parca toata lumea ar avea acu navigatie cu DVD..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa inteleg ca pentru Navi Plus cu CD nu a aparut inca nimic cu Romania? Nu-i inteleg! Parca toata lumea ar avea acu navigatie cu DVD..

:) nu a aprut pentru ca se investeste momentan doar in modelele noi de masini... de obicei cei cu modele mai vechi sunt cam uitati.... asta e politica lor si intr-un fel ar trebui intelesi pentru ca ii costa destul de mult realizarea acestor harti, iar ei nu isi iau banii doar din pretul discului ( CD- DVD in functie de caz) ci si din pretul aparatului care din cate stiu pentru MMI e in jur de 3000€ (nu stiu sigur , eu asa am retinut, se poate sa gresesc), Probabil ca o sa se lanseze la un moment dat pe piata un astfel de CD dar e putin probabil avand in vedere nivelul la care este pirateria si nivelul la care a ajuns securitatea discurilor..... In concluzie ai cam putea sa uiti de un astfel de CD... :P Asta e parerea mea, eu sper ca gresesc spre binele tuturor dar ma tem ca s-ar putea sa am dreptate. Oricum daca vrei sa ai navigatie in masina se poate rezolva in 3 moduri :

1. PDA -varianta cea mai simpla si mai ieftina

2. IGO LIMOUSINE e un produs al celor de la IGO si mai multe detalii ai putea vedea AICI iar preturile pe aceeasi pagina sau la distribuitorii lor , iar in plus iti mai trebuie un modul cu care conectezi acel modul la navigatia masinii

3. O unitate multimedia de la Kenwood + unitate GPS , ceva de genul ASTA la fel pentru preturi trebuie sa te adresezi celor de la car-tuning (code alarm) - La acesta unitate mai ai in plus fata de navigatie si functia de dvd. Pentru aceasta varianta trebuie schimbata unitatea ta.

4. Sa zicem ca mai exista o a patra varianta dar care este mai rar intalnita , instalarea unui car PC pe care se poate pune un soft de navigatie avand in vedere ca lucreaza in windows

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am cumparat de pe e-bay navigatia pe dvd 2007 cu 200 E. Nu include Romania ci pana la Ungaria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

la RNS-E MMI pana la Ungaria inclusiv este ultima varianta (de fapt aceasta ultima varianta are doua DVDuri. Unul este VEST si Centru, al doilea este Centru si EST. Est inseamna Cehia, Ungaria , Grecia etc. NU Romania si Bulgaria sau ceva de la Rusi.

Vestea proasta e ca se vrea realizarea hartii pentru Rusia deoarece acolo cam toate masinile vandute/furate au Navi. Deci Romania si Bulgaria sunt cam pe planul doi pentru realizat hartile :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Domnilor, pe http://docs.torrents.ro/ la misc gasiti imaginile la dvd-urile de navigatie pe 2007. Sunt pentru RNS-E. Nu contin Romania si Bulgaria.

Mentionez ca nu le-am ars pe alt DVD deci nu stiu daca sunt functionale. Astept reply-uri acolo sa vad daca functioneaza.

http://www.yatego.com/navtech-teleatlas-sh...a4dfdca21fda410

Modificat de gynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost eu acum o saptamana la PBN si am intrebat de dvd-ul care contine si Romania si Bulgaria. au spus ca a aparut de curand. singura problema e pretul 2500 ron.... :Driver: astept cu caldura aparitia lui pe dc sau pe torenti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost eu acum o saptamana la PBN si am intrebat de dvd-ul care contine si Romania si Bulgaria. au spus ca a aparut de curand. singura problema e pretul 2500 ron.... :icon_thumright: astept cu caldura aparitia lui pe dc sau pe torenti

Cum am scris, cele 2 de 2007 le-am pus eu pe torrents.

Nu stiu cand va vor apare cele cu Romania si Bulgaria.

Sper sa nu gresesc dar Romania este pe MMI - A6, A8, Q7

Modificat de gynel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
am fost eu acum o saptamana la PBN si am intrebat de dvd-ul care contine si Romania si Bulgaria. au spus ca a aparut de curand. singura problema e pretul 2500 ron.... wink.gif astept cu caldura aparitia lui pe dc sau pe torenti

Cand au spus ca a aparut dvd-ul se refereau la dvd-ul pentru RNS-E sau la dvd-ul pentru sistemele MMI de pe A6/A8/Q7?

Am intrebat si eu mai multe persoane si de la pbn si de la pbv si problema e ca informatiile sunt contradictorii. Unii spun ca ar exista un dvd cu Romania altii spun ca nu exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exista DVD cu harta Romaniei. O stiu din sursa sigura. Adica de la mine :wub: Bucurestiul este super complet. In rest nu sunt decat drumurile principale. Am in schimb pe dvd si ungaria,bulgaria,grecia. In total sunt vreo 37 de tari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Dupa cum spuneam in alt topic ... am allroad cu mmi si am primit dvd-ul pt Ro. Testat ruta Tm-Oradea; Tm-Severin-Craiova-B; Tm-Tg-jiu-Vl-B; Tm-Sb-B

Functional ireprosabil doar in Tm si B.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Am vorbit eu cu cineva care are hartile noi si softul actualizat pe un A3. A spus ca este mult mai bine facuta harta pentru Bucuresti si Timisoara si are drumurile prncipale, autostrazile (cele doua) si cam atat. In plus, poti seta puncte de interes pe harta si mai are cateva functii noi (asta de la softul de navigatie)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ...

Intr-adevar l-am primit "maine" dar .... am uitat de promisiune :lol:.

Ideea este ca deocamdata nu observ absolut nici o diferenta.

Oficial, fata de versiune veche, diferentele cica ar fi:

* Major Road Network Area: This area contains about 13,570 km of Major Road Network. The Built Up Areas of 15 MRE-cities and 75 MRN-cities, which have more than 25,000 inhabitants, are located along these roads.

* Via the primary connector road network the Named Place POIs of the following MRE-cities can be reached: Bucuresti, Brasov, Timisoara, Sibiu, Targu Mures, Cluj-Napoca, Oradea, Galati, Iasi, Craiova, Satu Mare, Constanta, Focsani, Arad, Pitesti.

* “Auto Dealership Update” was implemented.

* “Airport Terminal Attribute” was implemented. All airport terminal POIs received a special attribute.

* Mercedes, Porsche, Saab, Volvo and Chrysler dealerships were updated.

* Renault and Citroen dealerships were added.

* Hotels were updated.

* Skoda-dealerships were added.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci doar mici "ajustari" ale variantei din 2007.

Multumesc pentru raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
Deci doar mici "ajustari" ale variantei din 2007.

Multumesc pentru raspuns.

Corect, dar nu uitati de MMI UPDATE 5150. CD Original comandat de la D&C Oradea la 9.3Ron.

Modificat de TDiFan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Corect, dar nu uitati de MMI UPDATE 5150. CD Original comandat de la D&C Oradea la 9.3Ron.

Asta fiind ce ???? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Update la softul MMI-ului, care are printre alte imbunatatiri si BirdView la navigatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!