Jump to content

Motoras Pentru Stergatoare


vavi
 Share

Postare recomandată

aha.. pai daca ti-este asa realizat, inseamna ca daca opresti stergatoarele, motorasul nu are cum sa-si continue cursa; adica stergatoarele se pot opri in orice pozitie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e problema, numai sa mearga sa am cu ce sterge geamul... ca la intoarcere de la BBM am facut o parte din valea prahovei fara stergatoare... si nu fu placut pe ploaie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pui mosorelul ala pe firul de alimentare, in serie cu motorasul. Am avut si eu asa ceva, o sarma de nikelina bobinata pe ceva, practic e o rezistenta. Buba la mine era ca, pe masura ce bobina aia se incalzea, crestea si viteza stergatoarelor si nici nu mi se parea safe ca aia se incingea. Am apelat la un electrician care mi-a rebobinat motorul ptr. 12V - varianta cea mai buna. Lasat motorasul asa cum e si alimentat cu 12 V nu se arde dar misca stergatoarele ca la nebuni si e deranjant la condus cu vartelnita aia in fata ochilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pui mosorelul ala pe firul de alimentare, in serie cu motorasul. Am avut si eu asa ceva, o sarma de nikelina bobinata pe ceva, practic e o rezistenta. Buba la mine era ca, pe masura ce bobina aia se incalzea, crestea si viteza stergatoarelor si nici nu mi se parea safe ca aia se incingea. Am apelat la un electrician care mi-a rebobinat motorul ptr. 12V - varianta cea mai buna. Lasat motorasul asa cum e si alimentat cu 12 V nu se arde dar misca stergatoarele ca la nebuni si e deranjant la condus cu vartelnita aia in fata ochilor

Salut RaduI,ai perfecta dreptate dar se poate face f usor un dispozitiv electronic sa-i reduci tensiunea la 6-7v

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!