Jump to content

adaptor de la 4 la 5 prezoane


strepSils
 Share

Postare recomandată

Salutare. Stie cineva pe unde se gaseste asa ceva in .ro? Am cautat si pe net si nu am gasit mare lucru. Mai mult intrebari decat raspunsuri. Batrana mea e pe 4 prezoane. As vrea sa ii iau niste jante bune insa preturile la jante sunt destul de ridicate si ma gandesc sa le pastrez daca ar fi sa vand masina, pentru urmatoarea. Daca ar fi pe 4 prezoane nu le-as mai putea pastra din motive lesne de inteles si nu cred ca mi-as mai lua banii pe ele daca ar fi sa le dau cu masina. Si neste preturi m-ar ajuta.

Multam,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu se pot face adaptoare de la 4 la 5 prezoane. Pt a vedea de ce, incearca sa faci pe hartie si vezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca as merge pe inlocuit piese nu pe adaptor ce ar trebui sa inlocuiesc si cam cat de costisitor ar fi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

H&R fabrica asa ceva.Cu TUV!!!!!!!!!!.Dar sint scumpe a' dreq!Eu am dorit jante Porsche,intr-o vreme,dar,cind am vazut cit costa modificare,am lasat-o jos!Asta in conditii de discount!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dai un pret?

Cum sunt adaptoarele astea, in functie de jantele pe care vrei sa le iei sau universale, cu 5 prezoane fara alte specs?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar mai fi varianta sa pui de la MK3 GTI, care are roti cu 5 gauri. Cu ocazia asta faci si un upgarde la frane. Are discuri mai mari si autoventilate pe fata, si discuri pe spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sau de la vr6.....in ambele cazuri potzi face un upgrade si la suspensie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multam de sfaturi. suna bine de tot. Preturi va rog? Cam pe la ce bani m-ar ajunge toata afacerea asta? De la dezmembrari presupun. Si care ar fi piesele?

Multam tuturor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact daca in cazul unui transplant de la VR6 s-ar potrivi planetarele... Asta-i o chestie pe care inca n-am studiat-o. Dar in cazul lui StrepSils, daca are suspensii KW in stare buna, nu cred ca ar fi nevoie de un upgrade... decat la vale pe curbe :)

PS: Mr. Voinea s-ar putea sa aiba ceva pentru tine... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu exact daca in cazul unui transplant de la VR6 s-ar potrivi planetarele... Asta-i o chestie pe care inca n-am studiat-o. Dar in cazul lui StrepSils, daca are suspensii KW in stare buna, nu cred ca ar fi nevoie de un upgrade... decat la vale pe curbe :salut:

PS: Mr. Voinea s-ar putea sa aiba ceva pentru tine... :salut:

Man suspensiile cred ca nu au probleme. Sper. Le am din nov. '02 si le-am menajat pe cat posibil in Bucuresti si de prin martie nu am mai circulat cu ea in Bucuresti. Ce ar putea Voinea sa aiba pt. mine? La cate trebuie schimbate cred ca dezmembrari scrie pe mine, dpdv costuri. Nu am nici abs.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tre' sa ma uit pe cartea de reparatii,dar e posibil(din cite tin eu minte) sa se potriveasca direct.........shit,problema asta nu mi-am pus-o inca........incerc sa-ti postez o schema exacta,maine.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

nu puteti sa postati o poza cu adaptorul ala ??? ...multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Topicul e din 2004!!

Tu chiar vrei sa treci la 5 prezoane sau esti la vanatoare de posturi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:offtopic: IS-87-HER, fii mai atent cand postezi la data ultimului post!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!