Jump to content

Manuale Reparatii


armando
 Share

Postare recomandată

paco6(GOLF2 87')

pun si eu un manual pt cei interesati ...:icon_thumright: poate ajuta eu il am de la laur mi se pare:D...

din pacate nu il pot pune aici dar care il vrea intrati pe id-ul meu (paco_ana15) si vi-l trimit e format PDF.

Modificat de paco6(GOLF2 87')
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • alex_87

    8

  • sergiup

    5

  • mastabac

    5

  • Cristi_XXZ

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu mai sunt acolo de mult timp. o sa le uploaduiez toate pe vw**** pe categorii frumos...dar manualele nu mai exista acolo pe server...le am cerut si eu la armando :)

Modificat de eugen_zim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna,

in urma cautarii pe net am gasit si eu HAYNES - "VW Golf & Jetta Service and Repair Manual" pentru modelele Mk2 in format pdf.

M-am gandit sa-l aduc (download) pentru ca poate fi folositor vreunui posesor de acest modele de VW. Daca il doreste cineva, sa-mi dea nu semn.

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ar fi dragutz daca toate manualele in format pdf ar fi intr-un topic special la download pentru doritori. nu stiu daca contravine vreunei legi ? ca ma tot chinui sa gasesc un haynes complet... pana acum tot ce am gasit sunt niste versiuni scanate in pdf dar incomplete... si plus mai era linkul asta foarte util "www.ruddies-berlin.de" cu pagini scanate dar in limba germana. nu zic ca atunci cand imi ardea buza cu carbu am stat si am tradus cu un dictionar frazeologic online (dracia dracu) o intreaga cartulie de prezenta functionarea si depanarea lui 2EE. Mi-e ciuda ca nu imi mai gasesc traducerea sa o scanez din nou si sa o pun pe site ca e munca asidua de o saptamana acolo si e pacat sa nu profite si altii.

si ar mai fi o treaba interesant de facut: prin poze detaliate asupra unui caz concret de explicat diferite proceduri de maintenanta si reparatii... asta pentru ajutarea si atragerea si altor membri care nu stiu inca ce inseamna sa iti iei o asemenea masina :D ... nu mai zic ca nici eu dupa atata timp nu am apucat sa desfac fiecare surub din ea si nu pot spune ca o cunosc in totalitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in concluzie ma ajuta si pe mine cineva cu un haynes de G2 complet in PDF ? ca al meu e incomplet (are cateva capitole lipsa si altele de 2 ori).

multzam in avans...

PS: armando, linkul ala nu merge. nu mai e valabil sau am eu vreo limitare ?

Modificat de mastabac
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca sa deviat de tot subiectul....

Muttley..deschide un titlu la aria tehnica si o sa mut eu acolo toate posturile de aici..

Nu mai continuam aici cu pareri si explicatii la aresa problemei lui Muttley...

Multa bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zimule, nu putem sa facem direct o sectiune download direct cu acces FTP ? ca forumul limiteaza la 550K marimea si daca mai pune lumea cate un link la alte situri alea nu mai merg peste o vreme. sau o sa fie problema cu traficul facut ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca sa deviat de tot subiectul....

Muttley..deschide un titlu la aria tehnica si o sa mut eu acolo toate posturile de aici..

Nu mai continuam aici cu pareri si explicatii la aresa problemei lui Muttley...

Multa bafta

Cu cea mai mare placere! Numa' ca aveti nu stiu ce setari care nu mi-au permis sa incep topic nou.

Ete:

 Board Message
Sorry, an error occurred. If you are unsure on how to use a feature, or don't know why you got this error message, try looking through the help files for more information.

The error returned was:
Sorry, you do not have permission to start a topic in this forum

Modificat de Muttley
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Man nu merge pentru ca esti nou logat...citeste regulamentul.

Referitor la problema ta ...vezi ca ai topic deschis de mine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in concluzie ma ajuta si pe mine cineva cu un haynes de G2 complet in PDF ? ca al meu e incomplet (are cateva capitole lipsa si altele de 2 ori).

multzam in avans...

PS: armando, linkul ala nu merge. nu mai e valabil sau am eu vreo limitare ?

Buna,

dupa cum spuneam si in postul meu anterior, eu am varianta

HAYNES - "VW Golf & Jetta Service and Repair Manual" pentru modelele Mk2 in format pdf. Are 286 de pagini si 12 capitole.

Daca exista o varianta tehnica de postare a manualului (gen FTP) si varianta este considerata utila, pot sa o trimit in forma electronica (upload) astfel incat sa dispuna de ea toti cei interesati.

Marius

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cu ftpul se pare ca e mai complicat datorita securitatii si transferului... desi caut inca o solutie viabila de stocare fisiere mari online, ma gandesc ca totusi un PDF se poate sparge in fisiere separate pentru fiecare pagina sau capitol. si asa poate reusim sa scadem sub limita de 500K de postare pe forum. dar ma gandesc cum sa facem sa tinem topicul cu manuale inchis comentariilor sau sa il curatam de inutilitati la sfarsit. adica sa fie un topic doar cu manuale. pentru asta o sa fie nevoie de ajutorul unui moderator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ba e ok florine. numai ca nu-l vazusem pana acum. totusi, daca mai ai si alte detalii in limbi inteligibile sau diagrame de montaj mai clare please post them :rolleyes:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuze ca ma bag asa peste ... dar as vrea sa`mi spuna si mie cineva ... cum sa reglez un 1.8 8v cis ... cand apas acceleratia dintr`o data cu 1-a de oe lock , da asa in bot.adica... parca face frana de motor. Din ce cauza?Si unde sa umblu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Buna,

dupa cum spuneam si in postul meu anterior, eu am varianta

HAYNES - "VW Golf & Jetta Service and Repair Manual" pentru modelele Mk2 in format pdf. Are 286 de pagini si 12 capitole.

Daca exista o varianta tehnica de postare a manualului (gen FTP) si varianta este considerata utila, pot sa o trimit in forma electronica (upload) astfel incat sa dispuna de ea toti cei interesati.

Marius

daca te uiti un pic inauntru ne zici si 9 ce contine? Si eu am un manual de Haynes dar este exclusiv pentru motoare pe benzina. Mi-ar trebui si unul pe diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am verificat manualul si iata informatiile:

"Models covered VW Golf & Jetta Mk 2 models with petrol engines, including fuel injection, catalytic converter,

Formel E, 16-valve and special/limited edition models 1043 cc, 1272 cc, 1595 cc & 1781 cc

Covers mechanical features of Van. Does not cover Convertible, Rallye, Caddy, diesel engine, 4 -wheel drive, Mk 1 models

or new Golf range introduced in February 1992"

deci inteleg eu ca nu este destinat si motoarelor diesel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

www.manualeauto.ro

sunt in romana, nu e cine stie ce, dar se gaseste cate ceva interesant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Scuze ca ma bag asa peste ... dar as vrea sa`mi spuna si mie cineva ... cum sa reglez un 1.8 8v cis ... cand apas acceleratia dintr`o data cu 1-a de oe lock , da asa in bot.adica... parca face frana de motor. Din ce cauza?Si unde sa umblu?

cu un imbus hexagonal de 3 lung de cel putin 20 cm. dar verifica intai presiunea de benzina. dar ai grija ca e un reglaj foarte fin. daca dai prea mult de surubu ala s-ar putea sa nu mai mearga deloc!

Modificat de strumf11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codrut mitulescu
Buna,

dupa cum spuneam si in postul meu anterior, eu am varianta

HAYNES - "VW Golf & Jetta Service and Repair Manual" pentru modelele Mk2 in format pdf. Are 286 de pagini si 12 capitole.

Daca exista o varianta tehnica de postare a manualului (gen FTP) si varianta este considerata utila, pot sa o trimit in forma electronica (upload) astfel incat sa dispuna de ea toti cei interesati.

Marius

salut

sunt codrut ,nou pe forum dar cu probleme vechi.oricum as avea si io nevoie de 1 manual pt golf 1. {in orice format o fi}

si daca nu il ai poate cunosti pe cineva care cunoaste pe cineva care are un var si vecinu' lui are 1 manual pt golf1

si daca dupa toate astea mai vrea sa mi-l trimita la cd_d1@yahoo.com o sa-ti raman dator vesnic :]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...
salut , ai mail cu : Haynes VW Golf 2 & Jetta Service And Repair Manual.pdf

sper ca am pus bine @yahoo.com daca nu mai trimit odata...

vreau si eu dac mai ai de mk2 1,6td

multumesc anticipat :angry: dancalinpop@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci ceva manual de Golf II 1.6 D se poate gasi???

asta caut si eu... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din toate cautarile pe care leam dat pe net in engleza am gasit doar manualul de la haynes, care este bun pentru sasiu in general dar nu are referinte decat pentru motoare pe benzina.

Daca are cineva documentatie pentru motor de 1.6 D sau TD, ar fi un gest frumos sa dea mai departe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!