Jump to content

Urechi Prindere Far Rupte


nelutzu
 Share

Postare recomandată

In urma intalnirii de gradul 3 cu un caine in Borsa, am constatat ca urechile de prindere ale farului din dreapta sunt rupte. Cum il dau jos de tot sa vad si dedesubt cum sta treaba? As incerca sa le lipesc si sa-l prind la loc, insa vreau sa vad daca ii rupt si in partea inferioara. A mai desfacut cineva farul?

Modificat de nelutzu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate (din propria experienta) plasticul din care sunt facute e extrem de pacatos si nu rezista dupa lipire. Dupa desfacere vei constata ca bratele de prindere inferioare ale farului (tot din plastic) sunt rupte si ca farul ne mai fiind etans se va aburi ff usor. Poti incerca lipirea dar nu stiu daca rezista deoarece farul are si o reglare activa data de motoras si plasticele vor ceda. Pretul unui far (fara motoras- e piesa separata) e de cca 340-420 RON. si cred ca va trebui inlocuit. Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Si eu cand am luat masina avea urechile de deasupra rupte, nu stiu cele dedesubt cum sunt. Chiar nimeni nu a lipit acele urechiuse ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

z_a_c la Golf 4 exista kit de reparatie.

4ysu69qj1zhgfzdel55n.gif

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!