Jump to content

Ulei 505.00 In Loc De 505.01


Extreme
 Share

Postare recomandată

Acum cateva zile mi sa aprins martorul de ulei, caut la toate magazinele si nu gasesc 505.01, asa ca am luat 505.00, se poate intmpla ceva , nu am complectat decat cu vreo 400 ml. Mai am pana la revizie 3000 de km. O fac acuma sau nu are nimic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum cateva zile mi sa aprins martorul de ulei, caut la toate magazinele si nu gasesc 505.01, asa ca am luat 505.00, se poate intmpla ceva , nu am complectat decat cu vreo 400 ml. Mai am pana la revizie 3000 de km. O fac acuma sau nu are nimic.

stai linistit!400ml reprezinta 10% din cantitatea totala.(vb din proprie experienta,am avut passat 115cp PD)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce ai facut tu nu este bine..mai ales daca este PD.. pe moment nu iti dai seama de efecte mai ales ca ai amestecat 2 tipuri de ulei 505.00 cu 505.01 mergi la magazinele de piese auto de import si sigur ei au!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceea ce ai facut tu nu prezinta un risc atat de mare, dar pe viitor nu este recomandat sa repeti acelasi lucru. In principiu iti trebuie multi km cu un ulei sub 505.01 sau 506.01 pana sa ti se duca pompele injector....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci pot sa mai merg inca 3000 km pana la revizie unde o sa pun 505.01 ca si pana acuma!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!